Często przedpokój pełni rolę strefy wejściowej. Przecinają się w tym miejscu ścieżki komunikacyjne, dlatego poruszanie się w ciemności mogło doprowadzić do groźnego wypadku. Jednakże z drugiej strony jest to część domu, w której spędzamy najmniej czasu więc zbyt mocne światłe, także nie będzie dobrym rozwiązaniem. Jest to takie miejsce w domu, które nie posiada żadnych okien, więc w przypadku oświetlenia trzeba podejść do tego indywidualnie.

Projektowania oświetlenia do przedpokoju

Kwestia oświetlenia przedpokoju jest mocno uzależniona od kilku kwestii. Pierwszą z nich jest rozmiar oraz kształt pomieszczenia. W przypadku, gdy przedpokój jest w kształcie kwadratu i na dodatek niewielki to idealnie sprawdzi się pojedyncze światło typu LED umieszczone na suficie bądź na ścianie. Inaczej sprawy się mają w wąskim, ale długim przedpokoju, wtedy potrzebne jest równomiernie rozmieścić kilka źródeł światła w suficie. Alternatywnym rozwiązaniem jest listwa oświetleniowa na całej długości pomieszczenia.

oświetlenie przedpokoju
https://macodesign.eu/lampy-do-przedpokoju

Ciepłe czy zimne oświetlenie pokoju?

Oprócz oprawy czy kierunku światła wybrać trzeba, również jego temperaturę. Strumień światła może emitować ciepłe bądź zimne zabarwienie. Wybór temperatury w przedpokojach nie jest wcale taki trudny. Jeżeli w przedpokoju występuje okno i przez prawa cały czas ma dostęp do promieni słonecznych, wówczas wybieramy zimne światło. Odwrotnie sprawy się mają, kiedy przedpokój znajduje się z dala od okien, więc dostęp do światła naturalnego jest mocno ograniczony. Z tego powodu lepiej zdecydować się na ciepły strumień światła. Dzięki temu wnętrze stanie się przytulne oraz komfortowe.

Możesz również cieszyć się: