Obecnie sporo osób rezygnuje z minimalizmu podczas urządzania mieszkania i stawia na bardziej stylowe rozwiązania. Popularność zyskuje styl art deco, który charakteryzują dobre jakościowo meble oraz dekoracje, które przyciągają spojrzenia i zapadają w pamięć na długi czas. Co trzeba wiedzieć urządzając pomieszczenie właśnie w tym stylu?

Jadalnia w stylu art deco

Art deco to styl, który doskonale się prezentuje w różnych pomieszczeniach. Warto zdecydować się na urządzenie w ten sposób na przykład jadalni. Odpowiednio zaaranżowana będzie funkcjonalna, a jednocześnie będzie sprawiać luksusowe wrażenie. Jakie elementy muszą się znaleźć w jadalni w stylu art deco? Istotny jest wybór mebli, w tym przypadku główną rolę powinien odgrywać stół, ponieważ to wokół niego zbiera się cała rodzina czy goście. Warto zdecydować się na taki wykonany z lakierowanego drewna, alternatywą może być model z blatem imitującym marmur. Ważne, aby krzesła również były solidne, by dobrze komponowały się ze stołem. W jadalni istotną rolę odgrywa także oświetlenie. Dobrym pomysłem jest zatem zakup lamp art deco. Możliwości jest sporo, można zdecydować się na opcję wiszącą, alternatywą może być postawienie na kinkiety, których światło pozwoli na stworzenie wyjątkowego klimatu podczas wspólnych posiłków.

Art deco w salonie

Styl art deco dobrze sprawdzi się również w salonie. Podczas urządzania tego pomieszczenia należy stawiać przede wszystkim na świetne jakościowo tkaniny oraz zdobienia, na przykład pikowane elementy. Do salonu warto wybierać meble w neutralnych odcieniach, które będą ładnie wyglądać pośród innych, bardziej nasyconych części wyposażenia. Istotną rolę odgrywają również elementy dekoracyjne, świetnie sprawdzą się złote i srebrne zdobienia, a także przyciągające spojrzenia lampy.

Lampy w stylu art deco

W stylu art deco, niezależnie od tego, jakie pomieszczenie jest w ten sposób urządzone, dużą rolę odgrywa oświetlenie. Odpowiednio dobrane lampy pozwolą podkreślić elegancję oraz ekskluzywny wygląd aranżacji. Rolą oświetlenia jest podkreślenie wszystkich detali, dzięki którym pomieszczenie nabiera luksusowego charakteru.

Obecnie na rynku w sprzedaży są różne lampy art deco. Można wybierać spośród modeli wiszących, stojących, ale także plafonów, kinkietów, a nawet żyrandoli. Lampy mogą być wykonane z różnych materiałów, jak choćby mosiądz czy metal – każdy z nich jest solidny i z będzie mógł zdobić pomieszczenie przez wiele lat. Co ważne, tak duży wybór sprawia, ze znalezienie lampy w stylu art deco do każdego pomieszczenia w domu, nie stanowi żadnego problemu.

Możesz również cieszyć się: