Aranżacje pokoju dziecięcego zwykle wymagają od rodziców nie tylko ogromnej cierpliwości. Niemniej jednak jeśli raz uda się nam wykonać ją w sposób maksymalnie praktyczny oraz funkcjonalny, to możemy być pewni, że nasze pociechy będą wyjątkowo zadowolone przez najbliższe kilka lat. Problematyczne staje się jednak damo wybranie odpowiedniego łóżka. Różnorodność modeli sprawia, że rodzice mają inne wymagania co do mebli, a jeszcze inne potrzeby mają ich pociechy. Coraz częściej wybór pada na łóżka piętrowe 90×200. W jakich sytuacjach jednak rzeczywiście się one sprawdzą?

Łóżka piętrowe idealne w przypadku dwóch pociech


Łóżko piętrowe 90×200 z założenia jest łóżkiem na którym spać może dwoje dzieci- jedno z nich na górze, zaś drugie na dole. Niemniej jednak zdarza się, że rodzice decydują się na łóżko piętrowe 200×90 nawet w przypadku kiedy w danym pokoju urzęduje jedynie jeden maluch. Okazuje się, że takie rozwiązanie jest mało korzystne. Nie będzie można bowiem wykorzystać pełnego potencjału mebla. W przypadku łózka dla jednego dziecka, o wiele lepiej sprawdzi się klasyczne łóżko do sypialni 90×200, które będzie rozwiązaniem znacznie tańszym i po prostu praktyczniejszym.

Łóżko piętrowe dla dwójki dzieci i do małego pokoju


Jeśli posiadamy dwójkę dzieci i muszą one dzielić ze sobą jeden pokój, to z całą pewnością głównym priorytetem przy wykonywaniu aranżacji jest nic innego jak zadbanie o to, by pociechy dalej miały zapewnioną wystarczającą ilość przestrzeni. Można wówczas powiedzieć, że ponownie łóżka piętrowe 90×200 będą tu idealnym rozwiązaniem. Meble te są wysokie, ale dość wąskie co sprawia, że nie zajmują one zbyt wiele przestrzeni we wnętrzu i co więcej, można nimi nawet dowolnie manewrować. Warto jednak zdecydować się na modele, które oferują osobną drabinkę- często to właśnie ona zajmuje sporo przestrzeni. Jeśli będziemy mogli ją w prosty sposób zamontować i zdemontować, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba, to również uda się nam zaoszczędzić cenne miejsce w pokoju.

Możesz również cieszyć się: