Niebieski to kolor wody i czystego nieba nad głową. Niesie energię wiosennego poranka, poczucie wolności i przestronności, czystości i beztroski. Pokój z dużą ilością niebieskiego wydaje się optycznie większy i chłodniejszy. Dywany w tych odcieniach wyglądają jasno, ale jednocześnie delikatnie, lekko i kojąco.

Do czego pasuje niebieski dywan?

Niebieski dywanik dobrze łączy się ze wszystkimi białymi, pastelowymi i jasnymi odcieniami w otoczeniu, tworząc senną i lekką atmosferę. A z ciemniejszymi błękitami, czernią i szarościami tworzy brutalne, męskie wnętrze, symbolizujące szlachetność, powściągliwość i surowość.

Trendy roku

W tym roku modne stały się wszystkie odcienie niebieskiego, w tym błękit. Trend ten dotyczy nie tylko dodatków, ale także innych elementów wnętrza.

Najmodniejszy w tym roku styl skandynawski sam w sobie jest dość chłodny i ze względu na jego różnorodność, jako jedną z opcji można użyć:

  • wykładziny teksturowane;
  • biegacze;
  • dywany.

Niebieskie, musztardowe, jasnobeżowe wykładziny doskonale komponują się z jasnymi ścianami o dowolnych odcieniach. W nowoczesnych wnętrzach zawsze znajdą się miejsca na podłodze, gdzie taki dywan w kolorze niebieskim będzie na miejscu. 

Do jakiego pokoju pasowałby niebieski dywan?

Dywany niebieskie są często kupowane do sypialni, aby stworzyć nastrój błogości i spokoju. I nawet budzenie się w takim pokoju jest łatwiejsze i przyjemniejsze! Natomiast w salonie niebieski dywan jest ciekawym akcentem, nutą czystości i świętowania.

Powściągliwy jasnoniebieski dywanik jest również odpowiedni do wykorzystania w pokoju dziecięcym. A wśród wielu wzorów można znaleźć produkt zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

Niebieskie dywany łazienkowe są popularne, ponieważ z tym kolorem kojarzy nam się żywioł wody. Nawet w kuchni niebieski dywanik będzie odpowiedni! Szczególnie jeśli chcesz schudnąć. Po tym wszystkim uważa się, że kolor ten jest w stanie ograniczyć apetyt.

Dywany niebieskie dostępne na stronie SklepEureka.pl.

Możesz również cieszyć się: