Płytki patchwork to propozycja dla osób, które nie lubią spokojnych wzorów czy jednokolorowych płytek. Mogą być użyte zarówno na podłodze, jak i na ścianie – wszystko zależy od inwencji właściciela lub zatrudnionego przez niego projektanta wnętrz.

Wielobarwne, wzorzyste płytki pomogą nadać niepowtarzalny charakter wnętrzu – dzięki mnogości opcji, możemy mieć pewność, że nie spotkamy drugiego, identycznego pomieszczenia.

Jakie płytki patchworkowe do łazienki?

Po podjęciu decyzji o wyłożeniu łazienki przy pomocy płytek patchworkowych, warto zdecydować się na kolorystykę. Ten rodzaj płytek sprawdza się tak naprawdę z każdym kolorem, dlatego decyzja zależy tylko i wyłącznie od naszego gustu.

Najlepiej jest łączyć płytki patchworkowe z gładkimi – efekt, który dzięki temu uzyskamy, będzie przykuwał uwagę, ale nie przytłoczy feerią barw i wzorów.

Podejmując decyzję o tym, jakie płytki położyć w łazience – dobrze jest już na etapie projektu zdecydować, czy wzorzyste płytki umieścimy na podłodze, czy na ścianach.

Po podjęciu decyzji o kolorystyce płytek, warto odpowiednio dobrać armaturę łazienkową. Obecnie dostępne są różne kolory wanien, umywalek i innych sprzętów łazienkowych, dlatego dopasowanie wyposażenia nie powinno nastręczać wielu problemów.

O czym pamiętać?

Decydując się na wykończenie łazienki przy pomocy płytek patchworkowych – www.ekspercilazienek.pl/plytki-patchwork, dobrze jest pamiętać o kilku bardzo istotnych kwestiach.

Przede wszystkim, w niewielkich pomieszczeniach warto ograniczyć ilość wzorów – to optycznie pomniejsza łazienkę, sprawiając że możemy czuć się w niej przytłoczeni. Dobrze będzie wyglądać na przykład jeden lub dwa rzędy płytek za wanną czy toaletą.

Bardzo istotną kwestią jest, aby płytki patchworkowe nie znajdowały się naprzeciwko lustra: to może sprawić, że pomieszczenie stanie się przytłaczające i „przepełnione”. Dodatkowo, wpłynie to negatywnie na podstawową funkcję lustra: utrudni przeglądanie się i ewentualną ocenę stroju, gdyż tło, na którym się oglądamy powinno być neutralne.

Powodzenia w urządzaniu łazienki!

Możesz również cieszyć się: