Okna dachowe posiadają całkiem sporo zalet. Dodają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, a także zapewniają większą ilość naturalnego światła słonecznego niż okna klasyczne. Dzięki nim, w wyjątkowo prosty i szybki sposób można również zwiększyć dostęp do świeżego powietrza. Niestety, okna dachowe nie są zupełnie wolne od wad. W słoneczne, letnie dni, dokuczać może zbyt wysoka temperatura związana z wpadającym przez nie światłem słonecznym. Problematyczne mogą być również księżycowe noce, utrudniające zasypianie. Ze względu na te niedogodności, warto pomyśleć o rolecie na okno dachowe.

Jaka roleta na okno dachowe do salonu, a jaka do sypialni?

Roleta na okno dachowe bez wątpienia musi być dostosowana do rodzaju pomieszczenia, w którym się znajdzie. Nieco inne oczekiwania można mieć bowiem wobec salonu, a inne wobec sypialni. W pierwszym przypadku, nie oczekuje się zazwyczaj całkowitego odcięcia światła. Najlepszym rozwiązaniem do salonu czy pokoju dziennego będzie więc roleta, która delikatnie rozproszy wpadające z zewnątrz światło. Dzięki temu, pomieszczenie nie będzie się tak szybko nagrzewać, a co za tym idzie, korzystanie z niego będzie o wiele bardziej komfortowe. Nadal będzie jednak jasno, co pozwoli na ograniczenie korzystania ze światła sztucznego. W sypialni, zdecydowana większość osób ucieszy się z rolety zaciemniającej. Całkowita ciemność ułatwi bowiem długi i komfortowy sen. Najlepszym wyborem wydaje się być roleta na okno dachowe ze strony https://lestore.pl/sklep/rolety-dachowe, które całkowicie odcinająca światło wpadające z zewnątrz. Będzie ona przydatna przede wszystkim osobom, którym zasypianie utrudniają wpadające przez okno promienie wschodzącego słońca. Sprawdzi się także wówczas, gdy chce się uniknąć księżycowego blasku, zwłaszcza w noc pełni.

Czym jeszcze kierować się przy wyborze rolety?

Roleta na okno dachowe powinna być także odpowiednio dobrana pod względem rozmiaru. Jeżeli nie będzie dopasowana do okna dachowego, nie będzie mogła należycie spełniać swoich funkcji. Rozmiar konkretnego okna można zazwyczaj sprawdzić na tabliczce znamionowej. Będzie ona widoczna po otwarciu okna, w górnej części skrzydła. Najpopularniejsze w Polsce wymiary to 78×140 oraz 78×118. Wybierając roletę na okno dachowe, należałoby zastanowić się również nad jej kolorem. Zastanawiając się nad odcieniem rolety, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko swoje własne preferencje, ale również kwestie praktyczne. Roleta w jasnym kolorze nie będzie tak silnie chroniła przed światłem jak roleta w kolorze granatu czy czerni. Wydaje się zatem, że jasne rolety będą dobrym rozwiązaniem do pokoju dziennego bądź salonu. Do sypialni zdecydowanie lepiej zakupić roletę w ciemnym odcieniu. Bardzo dużą popularnością cieszą się rolety granatowe, które zapewniają doskonałą ochronę przed wpadającym z zewnątrz światłem. Dla większości osób istotne jest także kryterium cenowe. W celu znalezienia oferty atrakcyjnej cenowo i jakościowo, należy przygotować się na przejrzenie co najmniej kilkunastu z nich. Na szczęście, producentów rolet nie brakuje, więc z dużym prawdopodobieństwem każdy znajdzie rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb.

Możesz również cieszyć się: