Oferta łóżek kontynentalnych na rynku jest naprawdę bardzo szeroka. Wybór konkretnego modelu musi być dobrze przemyślany. Pod uwagę wziąć bowiem trzeba kilka istotnych elementów. Zatem, jak wybrać łóżko kontynentalne, aby potem tego nie żałować? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Budowa skrzyni w łóżku kontynentalnym

Jednym z kluczowych elementów, z których składa się łóżko kontynentalne, jest skrzynia. W niej przechowywać można kołdrę, poduszki czy pościel, ale nie tylko. Skrzynia jest bowiem dość obszerna. Jednak wybierając konkretny model łóżka kontynentalnego z katalogów produktów jak Witek, warto zwrócić uwagę na rozwiązania jeszcze praktyczniejsze. Mowa tu choćby o modelach łóżek kontynentalnych wyposażonych w dodatkowe szuflady. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla tych osób, które potrzebują nieco więcej przestrzeni dla swoich rzeczy.

Wielkość łóżka kontynentalnego

Oczywiście przy wyborze tego typu łóżka koniecznie, uwagę zwrócić należy na jego wielkość. Najpowszechniej łóżka kontynentalne występują jako podwójne. Na rynku dostępne są jednak także wersje pojedyncze. W tym przypadku jest to kwestia indywidualnych potrzeb. Pamiętać trzeba, że tego rodzaju łóżka są dość duże. Nie będzie to zatem dobry wybór w przypadku bardzo małej sypialni.

Rodzaj wezgłowia

Kolejny istotny element, o którym należy pamiętać, odpowiadając na pytanie, jak wybrać łóżko kontynentalne, to rodzaj wezgłowia. Najczęściej element ten jest tapicerowany. Co jednak ciekawe, spotkać można się również z łóżkami kontynentalnymi, które w ogóle pozbawione są zagłówka.

Rodzaj materaca do łóżka kontynentalnego

Standardowy materac do łóżka kontynentalnego to sprężynowy materac kieszonkowy. Cechuje się on tym, że wypełniony jest sprężynami, które opakowane są w kieszonki. Jest to rozwiązanie, które zapewnia bardzo wysoki komfort snu. Wynika to z tego, że sprężyny dokładnie dopasowują się do kształtu ciała. Oczywiście same sprężyny są całkowicie niewyczuwalne. Można, zamiast takiego materaca zastosować model klasyczny. Liczyć się jednak trzeba wówczas z o wiele mniejszym komfortem. Wybierając materac, warto postawić na taki, którego wierzchnia część wykonana jest z materiału termoelastycznego. Taki materiał zapewnia znakomitą cyrkulację powietrza.

Rama łóżka

Dobre łóżko kontynentalne wyposażone powinno być w wysokiej jakości nóżki. Mają one przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Jednak nie tylko ich wygląd się tu liczy. Istotny jest także materiał wykonania. Ważne, aby był solidny i wytrzymały.

Funkcje dodatkowe

Dziś na rynku dostępne są naprawdę nowoczesne modele łóżek kontynentalnych. Dobrym przykładem może być tu łóżko z wbudowanym oświetleniem ledowym. Innym ciekawym rozwiązaniem jest system sterowania ułatwiający zmianę pozycji materaca.

Jeśli komuś zależy na połączeniu estetyki i funkcjonalności, to postawić powinien na wysokiej jakości łóżko kontynentalne. Przy wyborze konkretnego modelu, pamięć warto o powyższych wskazówkach. Mogą być one bardzo pomocne przy podejmowaniu ostatecznej decyzji dotyczącej tego, jakie łóżko kupić.

Możesz również cieszyć się: