W sklepach otrzymać można zestaw minky dla nastolatka. Co więcej, oferowane są komplety minky dla dorosłego. Skoro tak dużo pojawia się ich w ofercie, to może faktycznie warto rozważyć ich zakup, jeżeli ktoś szuka oryginalnego prezentu. Kocyki minky są bardzo przyjemne w dotyku – co na pewno ucieszy osobę dorosłą w chłodne, zimowe wieczory.

Jak wybierać produkty minky?

Jedna z najważniejszych kwestii. Tyczy się ona nie tylko małych dzieci, które w swojej wyprawce posiadają kocyki minky (i to najczęściej kilka!). Nawet osoby dorosłe powinny dbać o swoje bezpieczeństwo. Jeżeli już kupić produkty wykonane z tego materiału, należy sprawdzić, czy posiada on certyfikat bezpieczeństwa OEKO-TEX. Został on wprowadzony w Polsce przez Instytut Włókiennictwa. Przy tej okazji należy wspomnieć, że taki certyfikat bezpieczeństwa musi posiadać nie tylko samo minky, ale również inne materiały, użyte do produkcji, łącznie z wypełnieniem (jeżeli jest ono obecne).

Gramatura minky

zestaw minky
Wysokiej jakości zestawy minky można znaleźć w sklepie internetowym BabyMetka

Kolejny bardzo ważny element, który będzie świadczył o tym, że komplet dla dorosłego, czy nastolatka, będzie naprawdę wytrzymały. Najlepsze są te rzeczy, które wykonane są z materiału o gramaturze 360 g/m2. Nawet po wielokrotnym praniu, wygląd poszczególnych produktów nie będzie się zmieniał. Nawet, jeżeli będzie się miało do czynienia z poduszkami, kocykami, itd. Na rynku spotykane są te o niższej gramaturze, ale lepiej kupić te wykonane z nieco lepszego minky.

Spokojnie i bezpiecznie

Dlaczego maluszki tak pokochały minky? Ponieważ jest to materiał przyjemny w dotyku, a do tego ciepły. Aczkolwiek, dzięki temu, że przepuszcza on powietrze, nikt nie ma szansy się spocić pod nim. Dlatego też ten materiał stał się tak popularny wśród osób nieco starszych, które tak chętnie się nim otaczają.

Możesz również cieszyć się: