Komody to meble, które są bardzo popularne w naszych salonach. Nie ma się czemu dziwić! Są eleganckim elementem dekoracyjnym, a jednocześnie są praktyczne i funkcjonalne. Jak wybrać komodę, która będzie idealnie komponowała się z resztą wystroju?

Spójna całość

Komody do salonu to mebel, które nigdy nie stoją pojedynczo – https://birdmeble.pl/meble-twarde/komody. Bardzo ważne jest dopasowanie stylu komody do wnętrza, w którym się znajduje. Dzięki temu stworzymy pokój, który będzie elegancki i gustowny.

Wybranie idealnej komody do salonu nie będzie dużym problemem, gdyż wybór wzorów oraz kolorów jest ogromny. Trzeba jedynie zastanowić się, na jakie elementy koniecznie należy zwrócić uwagę.

Tanie komody do pokoju dziennego są nie tylko meblami praktycznymi, ale również stanowią ważny element dekoracyjny. Najczęściej ustawiamy komodę przy ścianie. Jest to rozwiązanie, które pozwala na zawieszenie telewizora nad komodą. Trzeba jednak pamiętać, że w takiej sytuacji lepiej sprawdzi się komoda, która nie jest wysoka.

Wykończenie komody tworzy styl

Wybierając tanie komody koniecznie należy zwrócić uwagę na wykończenie mebla. To właśnie dzięki detalom komoda może stać się niebanalnym akcentem dekoracyjnym.

Uchwyty to jeden z najbardziej dekoracyjnych elementów komody. Do komody w stylu glamour będą pasowały uchwyty kryształowe. Rustykalna komoda będzie wyglądała elegancko z uchwytami metalowymi, a komoda nowoczesna ze szklanymi.

Wybierając komody z szufladami możemy skoncentrować się na komodach symetrycznych, które są idealne do wnętrz klasycznych lub postawić na niestandardowe rozwiązania i wybrać komodę, której układ szuflad jest asymetryczny. Taka komoda będzie niebanalną ozdobą nowoczesnego pokoju dziennego.

Nie można również zapomnieć o nogach komody. Gięte nogi idealnie pasują do komody w stylu glamour. Proste sprawdzą się w meblu w stylu skandynawskim, a cokół zamiast nóg będzie pasował do komody, która jest duża i reprezentacyjna.

Możesz również cieszyć się: