Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się ze znalezieniem siedziby firmy. Bardzo ważny jest budynek, w którym mieści się lokal, gdyż mocno wpływa na standard lokalu. Czy lokal użytkowy w nowym budynku to dobry pomysł?

Nowe osiedle – nowe możliwości

Nowe budynki bardzo często powstają na osiedlach, których infrastruktura nie jest jeszcze pełna. Lokale usługowe są w mniejszości, a mieszkańcy nie mają dostępu do dobrego zakładu kosmetycznego, solarium czy fryzjera.

Jest to bardzo dobry moment, by na miejsce prowadzenia działalności usługowej wybrać nowe, nie całkiem zagospodarowane osiedle.

Mała konkurencja pozwoli na wypracowanie swojej grupy stałych klientów, która wytworzy się od początki istnienia osiedla. Jednocześnie warto próbować negocjować cenę najmu bądź zakupu nieruchomości w pierwszej fazie powstawania osiedla.

Wybór nowego osiedla na miejsce działalności ma jeszcze jedną zaletę. Duża ilość wolnych lokali pozwala na wybranie tego, który będzie spełniał najwięcej wymagań. Odpowiednia lokalizacja względem serca osiedla, duży ruch pieszych, czy sąsiedztwo przystanku autobusowego to dodatkowe argumenty przemawiające za atrakcyjnością lokalu.

Adaptacja lokalu użytkowego

Lokale użytkowe w zależności od rodzaju prowadzonej działalności mogą mieć bardzo specyficzne wymogi. Dostosowanie lokalu, który jest w nowym budynku, nie ma ścian działowych jest dużo łatwiejsze niż przerabianie ścian już istniejących. Bardzo często takie przeróbki są niemożliwe (ściany nośne) bądź bardzo kosztowne i czasochłonne.

Nowe budynki, które zostaną zaadoptowane na lokale użytkowe można już na etapie budowy wyposażyć w odpowiednią ilość łazienek, pokoi, czy rozmieścić prawidłowo przyłącza i instalację.

Wybierając lokal usługowy (https://www.domd.pl/lokale-uslugowe) warto zwrócić uwagę na dostępność miejsc parkingowych, czy sąsiedztwo pokrewnych działalności gospodarczych. Zakładając salon kosmetyczny warto w pobliżu mieć solarium czy salon fryzjerski. Takie usytuowanie bliskich sobie punktów usługowych może okazać się dużym atutem.

Możesz również cieszyć się: