Sypialnia jest bardzo intymnym miejscem sprzyjającym zrelaksowaniu się i regeneracji naszego ciała. Aby spełniać te potrzeby, jej aranżacja powinna sprzyjać uzyskaniu wewnętrznej harmonii. Dobrym rozwiązaniem, które tworzy klimat, mogą być zastosowane grafiki, zdjęcia lub obrazy do sypialni w ramach.

Obrazy do sypialni – jeden większy czy kilka małych?

Powieszenie jednego obrazu w centralnym miejscu nie przytłoczy pomieszczenia, jest to rozwiązanie często stosowane w minimalistycznych, nowoczesnych wnętrzach. Występują również motywy, które lepiej wyglądają w większych rozmiarach, np. krajobrazy, w powiększeniu wszystkie detale są lepiej widoczne i lepiej oddają klimat pejzaży. Trzeba pamiętać, że duże płótno stanowi dosyć mocny akcent i wymaga sypialni o dużych rozmiarach. Skromniejsze i mniejsze obrazy do sypialni w ramach lepiej sprawdzą się w przytulnym, rusycystycznym klimacie.

W tym przypadku jest nieco więcej pracy, trzeba dobrać nie tylko tematykę obrazów, ale również ich rozmiar, barwę i właściwy układ na ścianie. Warto również utrzymać harmonijny dobór kolorów pościeli, narzuty na łóżko, zastosować jakieś osobiste, indywidualne akcenty, jak kolekcja figurek lub zdjęć rodzinnych.

Obrazy do sypialni – jak wybrać?

Zanim zdecydujemy się na obraz, musimy zastanowić się nad lokalizacją, przestrzenią wokół obrazu, jeśli ściana jest wąska i wysoka, rozmiar malowidła powinien być również zbliżony do niej kształtem. Istotna jest także tematyka i motyw przewodni malowidła. Obrazy do sypialni w ramach z motywami pejzaży, scen z życia ludzi dobrze komponują się w pomieszczeniu urządzonym w stylu klasycznym.

Obrazy do sypialni w ramach dostępne w tym miejscu.

Możesz również cieszyć się: