Planując aranżacje salonu zazwyczaj stwierdzamy, że mamy za mało miejsca. Koniecznie chcemy umieścić w nim elegancką sofę, wygodny fotel oraz gustowną komodę. Jak rozplanować ustawienie mebli w salonie?

Sofa – centrum salonu?

Nie zawsze nasze mieszkania są tak duże, jak byśmy sobie tego życzyli. Zawsze, gdy planujemy zmienić meble okazuje się, że brakuje nam kilku dodatkowych centymetrów.

Najważniejszym meblem w salonie jest sofa. Bardzo często musi mieć ona funkcję spania, gdyż nie zawsze możemy pozwolić sobie na dodatkową sypialnię. Sofa skandynawska jest meblem, który jest prosty, minimalistyczny i formą psuje nie tylko do salonów w skandynawskim stylu.

Dzięki swej prostocie kanapy styl skandynawski idealnie sprawdzają się zarówno w tych większych pokojach dziennych, jak i tych mniejszych. Minimalizm oraz brak dodatkowych elementów dekoracyjnych sprawia, że sofa wydaje się zgrabna i elegancka i idealnie odnajduje się na niewielkich powierzchniach.

Jak ustawić sofę w salonie?

Sofa skandynawska ustawiona na środku pokoju dziennego nie jest często stosowana (https://birdmeble.pl/sofy-rozkladane/skandynawskie). Powodem może być brak wystarczającej ilości miejsca. Chcąc zaaranżować salon w ten sposób należy zapewnić swobodne przejście z każdej strony sofy. Jest to rzadko możliwe.

Łóżko skandynawskie z funkcją spania najwygodniej ustawić wzdłuż jednej ze ścian. Decydując się na sofę niewielką można wystrój salonu uzupełnić o pasujący fotel, który dopełni aranżacji i jednocześnie będzie dodatkowym miejscem do odpoczynku.

Fotel można postawić naprzeciwko sofy lub gdy chcemy uzyskać spokojny kącik w rogu pokoju. W ten sposób można stworzyć odrębną przestrzeń do relaksu.

Kanapy styl skandynawski dzięki swej prostej i minimalistycznej formie świetnie odnajdują się w dużych salonach, jak i niewielkich pokojach dziennych. Delikatny design sprawia, że kanapy wydają się subtelne.

Możesz również cieszyć się: