Wierzący ludzie w swoich domach mają co najmniej jeden Święty Obraz. Lecz zazwyczaj mają ich więcej, bo przynajmniej jeden w każdym pokoju. Religijne obrazy do domu przedstawiają najczęściej Trójcę Świętą, Pana Jezusa, Najświętszą Maryję Pannę, Świętego Józefa, Świętą Rodzinę, Anioła Stróża, Michała Archanioła.

Malarstwo religijne


Malarstwo sakralne jest od dawna bardzo rozpowszechnione w Polsce, jak i na całym świecie. Malarstwo religijne poza wyżej wspomnianymi często zawiera epizody ze Starego Testamentu lub z Nowego Testamentu. Malarstwo religijne, to również sceny z życia Pana Jezusa i Jego Matki oraz Świętego Józefa. Czasem również motywy z życia Świętych. A także Droga Krzyżowa naszego Zbawcy Jezusa Chrystusa zawierająca czternaście stacji.
Kupujemy obrazy do domu i kupowane są one również do Kościołów i Kaplic. Z jedną różnicą, że te do Kościołów i Kaplic są zazwyczaj dużo większe.

Obrazy religijne


Zakupione obrazy do domu przedstawiające Osoby lub sceny biblijne są niezwykle ważne dla osoby wierzącej. I dlatego są masowo spotykane w domach ludzi wierzących i jeszcze w większej ilości w domach ludzi praktykujących swoją religię.
Obrazy Święte w naszych domach i Kościołach dają poczucie podniosłości. Sprawiają, że łatwiej jest się skupić na modlitwie i pełniej przeżywać modlitwę, Nabożeństwa, kontemplację. Obrazy religijne pomagają zadbać o właściwą atmosferę w domu, w którym mieszka religijna rodzina. I nie są to zazwyczaj drogie obrazy, bo cena nie ma najmniejszego znaczenia dla wierzących. Ważne jest to, aby Obrazy Święte znajdowały się w domach ludzi wierzących.

Obrazy do domu dostępne na stronie: https://www.arttor.pl/

Możesz również cieszyć się: