Wybór odpowiedniego brodzika prysznicowego może wydawać się wyjątkowo trudnym zadaniem. Bogata oferta przedstawia wiele różnorodnych przedmiotów z tej kategorii. Różnią się przede wszystkim wymiarami, głębokością i kształtem. Do najpopularniejszych modeli należą brodziki kwadratowe. Co warto o nich wiedzieć i dlaczego mogą okazać się dobrym wyborem?

Rodzaje i zalety brodzików prysznicowych

Najczęściej wybierane rodzaje akcesoriów to:

  • modele prostokątne
  • półokrągłe
  • kwadratowe.
    Pierwsze z nich gwarantują dość dużą ilość przestrzeni wewnątrz. Egzemplarze na planie półokręgu często umożliwiają szczególnie wygodne ustawienie wyposażenia w pomieszczeniu. Kwadratowy brodzik może okazać się wyjątkowo korzystnym wyborem dla wielu osób. Brodzik 90×90 o takim kształcie zapewni wygodną ilość przestrzeni w kabinie, jednocześnie nie zajmując zbyt wiele miejsca. Warto wziąć pod uwagę możliwość zakupu egzemplarzy wolnostojących i narożnych. Pierwsze z nich będą nadawały pomieszczeniom unikalnego charakteru. Kabina wkomponowana w kąt pomieszczenia umożliwi funkcjonalne zagospodarowanie powierzchni.

Wygodne rozwiązanie do małej łazienki

Brodziki kwadratowe 80×80 są szczególnie chętnie wybierane do pomieszczeń o niewielkim metrażu. Narożnikowe modele takiej wielkości doskonale sprawdzają się w małych łazienkach w bloku. Ustawione w kącie, zapewniają możliwość wygodnego poruszania się po pomieszczeniu. Wybór modelu o głębokości powyżej 20 cm umożliwi dorosłym wygodne robienie ręcznego prania, a dzieciom zabawę w wodzie. Płytkie brodziki wpuszczane w posadzkę ułatwią dostęp do kabiny domownikom posiadającym trudności w poruszaniu się. Modele o standardowej głębokości 5 – 15 cm będą uniwersalnym i praktycznym rozwiązaniem. Przemyślanie dobrany brodzik kwadratowy może okazać się wyjątkowo wygodnym elementem wyposażenia.

Możesz również cieszyć się: