Remont łazienki nie jest łatwym zadaniem. Remont małej łazienki jest jeszcze trudniejszy. O czym trzeba pamiętać aranżując niewielką przestrzeń?

Wanna do małej łazienki?


Wiele osób nie wyobraża sobie łazienki bez wanny. Nie jest to jednak takie proste, gdy łazienka jest niewielka. Nie jest to również niemożliwe.

Do małej łazienki warto wybrać wannę asymetryczną, dzięki temu zaoszczędzimy dużo miejsca nie tracą komfortu. Wanny asymetryczne są prawe bądź lewe, dzięki temu swobodnie można umieścić ją w dowolnym rogu pozostawiając resztę ściany wolną, dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy dodatkową powierzchnię.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie parawanu nawannowego, który ułatwi korzystanie z wanny. Parawan nawannowy transparentny nie zmniejszy optycznie pomieszczenia, a zatrzyma wodę, która może wylewać się na podłogę w czasie szybkiej kąpieli.

Kolor ma znaczenie


Remontując małą łazienkę należy wybierać jasne kolory, dzięki temu łazienka będzie wydawała się bardziej przestronna. Jasne pomieszczenia zawsze są przyjemniejsze i bardziej eleganckie.

Białe kafelki na ścianie można połączyć z czarnymi elementami, które będą elegancko kontrastowały. Zwolennicy drewna mogą wykorzystać drewnopodobne kafelki, które sprawią, że łazienka będzie gustowna i ponadczasowa.

Remont małej łazienki musi być bardzo przemyślany. Każdy centymetr powierzchni powinien zostać dobrze wykorzystany. Warto również zastosować innowacyjne rozwiązania, jak parawan nawannowy, który ułatwi utrzymanie w łazience czystości.

Możesz również cieszyć się: