Któż z nas nie chce mieć przytulnego, zachęcającego do odpoczynku i regeneracji sił pomieszczenia? Jak zapewnić mu ową przytulność? Jakie wybrać do niego dodatki? Jednym z rozwiązań jest wybór pięknego i miłego w dotyku dywanu.

Wiele zalet jednego dywanu jak marmur

Dywan marmur spełnia wszystkie wyżej wymienione kryteria. Jest niezwykle uniwersalny. Dlaczego? Powodów jest kilka. Po pierwsze może zostać ozdobą salonu, sypialni, pokoju dziennego i dziecięcego.

Po drugie świetnie sprawdzi się również w jadalni i przedpokoju. Kolejną zaletą dywanu jak marmur jest to, że może się on okazać wspaniałym elementem ozdobnym pomieszczeń utrzymanych i urządzonych w stylu klasycznym, art deco, jak i modernistycznym. Inspirowany jest naturalnym surowcem występującym w przyrodzie w kolorach szarości, bieli i czerni.

Dzięki takiej kolorystyce dywan jak marmur można łączyć z wieloma elementami dekoracyjnymi. Wpasuje się niemal w każde wnętrze, podkreślając jego oryginalny i indywidualny charakter. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby współgrał na przykład z kolorem zasłon, bądź frontami mebli. Do nowoczesnych pomieszczeń pasować będzie chociażby dywan marmur w geometryczne wzory, w intensywnych kolorach, bowiem producenci oferują różnorodne opcje kolorystyczne.  

Kolejnym ważnym atutem tego typu dywanów jest to, że łatwo je utrzymać w czystości oraz to, że często podgumowane nie przesuwają się po powierzchni. Warto dodać, że zapewniają wyciszenie pomieszczenia i zapewniają ciepło. Dywan jak marmur to świetna opcja do wykorzystania w aranżacji wnętrza.

Dywan jak marmur – świetny dodatek do każdego wnętrza

Reasumując, wielość wariantów w jakim występuje dywan jak marmur sprawia, że wybór nie  jest  trudny i łatwo jest dopasować właściwy model do właściwego stylu i pomieszczenia. Warto zadbać, aby znalazł on swoje należne miejsce w każdym domu.

Możesz również cieszyć się: