Pled na łóżko pełni kilka zasadniczych funkcji. Przede wszystkim daje nam ciepło w chłodniejsze wieczory, jak też stanowi gustowną ozdobę w sypialni. Nowoczesne pledy zachwycają miękkością i ciekawym fasonem, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jak wybrać pled na łóżko? O czym pamiętać podczas zakupu? Co daje taki dodatek w sypialni?

Pled na łóżko

Wybór danej narzuty jest podyktowany tym, jakie funkcje ma ona pełnić. Jeżeli zależy nam jedynie na wyglądzie, tutaj najważniejszy jest własny gust. W sytuacji, gdy lubimy spać pod narzutą, warto postawić na dodatkową puszystą włókninę. Na rynku znajdziemy dwa główne rodzaje narzut:

  • pled, czyli obszytą tkaninę – to cienka narzutka, która jest wyjątkowo lekka,
  • narzutę pikowaną, która jest połączona za pomocą dwóch kawałków pikowanej tkaniny i podszyta włókniną. 

Dobrym rozwiązaniem jest narzuta, jaka jest uszyta z mieszaniny tkaniny naturalnej z domieszką syntetycznej. Dzięki temu pled bardzo łatwo można wyprać i utrzymać go w czystości. 

Narzuta do sypialni

pled na łóżki

Pamiętajmy o tym, że biorąc po uwagę wystrój sypialni, mamy do wyboru kilka opcji. Dobrać można narzutę, jaka będzie kontrastować z wnętrzem lub okaże się jego delikatnym uzupełnieniem. Istotne jest to, aby poruszać się w podobnej kolorystyce lub też dobrać kolor przełamujący, który podkreśli charakter sypialni. Na szczęście producenci oferują gotowe pledy oraz pledy szyte na miarę. Ta ostatnia opcja jest o tyle wygodna, że dobierzemy pled nawet do nietypowego materaca i zastosujemy go na sofie oraz tapczanie. 

Podczas zakupu trzeba zwrócić uwagę na tkaninę, kolorystykę, wzór i podanie wymiarów narzuty. Wymiary są uzależnione od zastosowaniem pledu. Można bowiem narzucić pled na łóżko tak, aby sięgał podłogi, czy też narzucić w taki sposób, aby można założyć końce pod materacem. Wiele zależy od własnego gustu i oczekiwań. 

Pled na łóżko jak np. ten z sfmeble.pl to ciekawy dodatek do każdej sypialni. Pełni głównie funkcje dekoracyjne, lecz także użytkowe. Nowoczesne pledy bardzo ładnie się prezentują. 

Możesz również cieszyć się: