Palma kencja to roślina powszechnie spotykana w bardzo wielu, różnorodnych aranżacjach wnętrz. Co warto o niej wiedzieć? Jakie warunki należy zapewnić roślinie do prawidłowego wzrostu? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. 

Najważniejsze informacje o palmie kencja

Palma kencja to jedna z najbardziej popularnych odmian, która cieszy się łatwą i przyjemną uprawą. Jej cechą charakterystyczną jest wysoka odporność na różnego rodzaju niedogodności, takie jak m.in. brak odpowiedniej ilości światła, zbyt duże zawilgocenie podłoża czy brak nawożenia. Naturalnym środowiskiem palmy jest Austria, a do właściwego wzrostu najlepiej stworzyć roślinie podobne warunki jak w jej pierwotnym otoczeniu.

Dogodne warunki do uprawy

Byśmy mogli cieszyć się zdrowym, intensywnym wzrostem palmy kencja, należy zapewnić jej półcieniste stanowisko. Optymalną temperaturą powietrza dla palmy jest 20°C. Co ważne, należy chronić roślinę przed bezpośrednim, silnym promieniowaniem UV. Takie działanie może doprowadzić do spalenia delikatnych liści. Niebagatelne znacznie odgrywa także podłoże- warto kupić specjalną ziemię do palm, która cechuje się lekko kwaśnym pH. Dla rośliny warto wybrać dużą, stabilną i masywną donicę.

Interesujący wygląd 

Palma kencja to roślina, która posiada charakterystyczne, pierzaste, ciemnozielone liście. Co ciekawe, podczas zapewnienia właściwych warunków liście przyrastają rocznie o około 15-25cm, dzięki czemu wybierając ten gatunek palmy jako ozdobę naszych wnętrz, będziemy mogli w krótkim czasie cieszyć się piękną, okazałą rośliną. Palma może w warunkach domowych osiągnąć nawet 2.5 metra wysokości. 

Możesz również cieszyć się: