Charakter każdego wnętrza w dużej mierze tworzą odpowiednie dodatki. Dekoracje ustawiane na półkach, zagospodarowanie ścian, aranżacja stolików kawowych — to wszystko ma wpływ na klimat oraz styl wnętrza. Czasami jednakże brak jest inspiracji odnośnie do tego, co można postawić na stoliku czy czym wypełnić półki do salonu.  Z tego względu pozostawiamy pustą przestrzeń w tych miejscach. To powoduje, iż stylizacja naszego pomieszczenia wydaje się niedopracowana, niekompletna i niepełna. Miejmy na względzie, iż dodatki pozwolą nam na stworzenie harmonijnej, spójnej stylistycznie całości.

Aranżacja półek — pomysły dla lubiących książki

Co najlepiej postawić na półce w salonie? Nieodzowną częścią licznych salonów są różne książki. Możliwość przebywania w pomieszczeniu pełnym wielokolorowych egzemplarzy przyczynia się do faktu, iż możemy się uspokoić, odpocząć, a w naszej głowie zrodzą się marzenia. Książki mogą przenosić w odległe czasy, rozwijać wyobraźnię, stanowić źródło wiedzy i przybliżać nam tajemnice otaczającego świata. 

Osoby będące prawdziwymi miłośnikami książek doskonale wiedzą, iż ich ilość wzrasta najczęściej niepostrzeżenie i niemalże zawsze brak jest dla nich miejsca. Półki w salonie stanowią odpowiedź na ich potrzeby — mogą zastępować stojące regały, uzupełniać otwarte komody z albumami albo wypełniać gazetami po brzegi stolik. Z uwagi na fakt, iż okładki książek mogą mieć różne kolory, warto wybrać półki w jednej, stonowanej barwie — znakomitą opcją będzie metal, stal, biel i czerń, jak również odcienie szarości. Duży asortyment półek do salonu dostępny jest na stronie tego producenta. Abyśmy mogli łatwo korzystać z domowej kolekcji, możemy używać podpórek do książek. Możemy wziąć pod uwagę zestawy ukazujące wizerunki zwierząt albo bogato zdobione akcesoria o barwie złota. 

Aranżacje półek do salonu dla romantyków

Jeśli marzymy o salonie, w którym nabierzemy energii i odpoczniemy, czy też napijemy się spokojnie porannej kawy albo poćwiczymy wieczorem na macie, powinniśmy postawić na odpowiednie półki. Nic tak nie poprawi również atmosfery w pomieszczeniu, jak właściwie wybrane oświetlenie. Ciepłe światło potrafi wyciszyć i dać odpoczynek oczom, pozwala również zebrać myśli. Postawmy w salonie nie półce ozdobne świeczniki, które rozpraszają delikatnie światło. Świeczniki o takiej samej barwie możemy ustawić na stoliku kawowym albo na stole. Bogato dekorowane i niebanalne osłonki na świece będą stanowiły wyróżniającą się na pewno ozdobę. Warto rozstawić je na półkach na ścianach, umieścić na szafie czy na szczycie komody. 

Jeżeli nasz salon jest przestronny i wysoki, wybierzmy również latarenki i wiszące lampy, które dają dyskretne światło i uzupełniają wyposażenie na półkach. W pomieszczeniach loftowych ciekawostkę będą stanowiły lampy na półkach, wyglądające niczym latarnie uliczne z dawnych czasów. Jeżeli lubimy kontakt z naturą, możemy umieścić na półkach ściennych naturalne latarenki przypominające swoim wyglądem bambusowe i wiklinowe fotele czy krzesła. W tak ozdobionym salonie znajdziemy odpoczynek po intensywnym i długim dniu. 

Możesz również cieszyć się: