Nikt nie ma wątpliwości, że dekoracje ścienne mają ogromny wpływ na ogólną prezencję pomieszczenia. Dotyczy to szczególnie tak reprezentatywnych przestrzeni jak salon. W związku z tym pojawia się pytanie, w jaki sposób przyozdobić ściany tak, aby zachwycały one zarówno domowników, jak i gości. Dobrą odpowiedzią na to pytanie mogą być obrazy w ramie.

Wyjątkowa stylistyka

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że odpowiednio dobrane obrazy w ramach mogą nadać każdemu pomieszczeniu wyjątkowej stylistyki. Jest to szczególnie istotne w przypadku salonu, który pełni funkcję reprezentatywną w domu. Dodatkowo jest to także przestrzeń, w której chętnie przebywają domownicy. Dlatego warto zadbać o to, aby znajdujące się w salonie obrazy spełniły oczekiwania.

Osoby, które nie są pewne, jaki obraz mógłby pasować do ich salonu, powinny wyjść z założenia, że najlepszym rozwiązaniem będzie umiar! W praktyce oznacza to, że przeglądając obraz w ramie, czy też bez nie w pierwszej kolejności należy zrezygnować z najbardziej wyrazistych i ekstrawaganckich modeli. Nie warto też przesadzać z rozmiarem, gdyż może to doprowadzić do zaburzenia proporcji ściany, a nawet całego pomieszczenia.

Z drugiej strony należy zwrócić uwagę, aby obraz nie został przytłoczony przez otaczającą go przestrzeń. Przykładowo, jeżeli w salonie znajdują się jasne ściany, to w przypadku obrazu warto postawić na barwy, które pozwolą się wyróżnić. Warto też pamiętać, że znajdujący się w salonie obraz zawsze powinien wywierać pozytywne emocje zarówno na domownikach, jak i na gościach.

Możesz również cieszyć się: