Wielu osobom bardzo podobają się stylowe, eleganckie i bogato zdobione żyrandole wiszące. Niektórzy wręcz nie wyobrażają sobie bez nich swoich salonów, jadalni, kuchni, sypialni a nawet łazienek. Zainteresowani takim asortymentem zastanawiają się jednak, czy takie stylowe żyrandole pasują również do designerskich pomieszczeń, gdzie królują lakierowane meble, niestandardowe sofy oraz bardzo minimalistyczne dodatki?

Żyrandole wiszące stworzone do nowoczesnych, modnych wnętrz

W dobrych sklepach z oświetleniem można znaleźć mnóstwo nowoczesnych, modnych lamp stworzonym typowo do designerskich pomieszczeń. Oprócz stylowych, złotych i srebrnych modeli z kryształami lub szklanymi koszami, można tam także znaleźć żyrandole wiszące w dość niestandardowym stylu, które idealnie wkomponują się w aktualne aranżacje wnętrz. Dominują barwy białe, czarne, stalowe, miedziane. Takie żyrandole mogą być ozdobione papierowymi elementami dekoracyjnymi, jak i wszelkimi piórami, czy też elementami drewnianymi, szklanymi a nawet wykonanymi z prawdziwego złota lub srebra. Wiele z nich przybiera dość unikatowe formy. Są żyrandole prostokątne, owalne, kwadratowe jak i te, o bardzo nieprecyzyjnych kształtach i formach.

Na jakie modele stawiają klienci?

Żyrandole wiszące są już same w sobie wielką ozdobą pomieszczenia. Dlatego też mnóstwo klientów, którzy decydują się na tak efektowny dodatek do swoich wnętrz, rezygnują już później z innych elementów dekoracyjnych typu: figurki, rzeźby, obrazki itp. Taki piękny, gustowny żyrandol zastąpi wiele ozdób oraz stworzy w pomieszczeniu wyjątkowy, niepowtarzalny klimat. Obowiązkowo, klienci przy jego zakupie powinni także zwrócić uwagę na źródła światła, które w nim występują. Tutaj można bowiem wybrać albo żarówki dające ciepłe, przyjemne światło (lecz trochę żółte i monotonne), albo też chłodne, zimne i typowo nowoczesne. Dodatkowo, trzeba zwrócić uwagę, czy wskazany żyrandol będzie w odpowiedni sposób oświetlał pomieszczenie oraz czy osoby, które będą miały na co dzień z nim styczność będą zadowolone z takiego źródła światła. Żyrandol musi odpowiadać zarówno tym domownikom, którzy chcą przy nim odpoczywać i relaksować się po ciężkim dniu, jak i tym, którzy muszą przy nim pracować na komputerze, odrabiać lekcje lub czytać książki.

Klienci, którzy szukają żyrandoli do typowo nowoczesnych wnętrz – bez problemu je znajdą w dobrych, sprawdzonych sklepach u nowoczesnych producentów lamp. Warto poświęcić sporo czasu na takie zakupy i się dobrze rozejrzeć, gdyż wybór w tej kwestii jest naprawdę spory.

Możesz również cieszyć się: