Czerń i biel to standardowe połączenie odcieni. W pomieszczeniu, taki kontrast charakteryzuje się wyrafinowaniem. W aranżacji wnętrz takie połączenie jest bezpieczne, gdyż nie wymaga koordynacji z innymi elementami wyposażenia.

Tak więc czarno-biały dywanik może być z łatwością wykorzystany w każdym pomieszczeniu. W niektórych pomieszczeniach stanowi idealne tło, w innych zaś piękny kontrast.

Czarno-biały dywanik we wnętrzu

Dywaniki w czarno-białej kolorystyce są wykorzystywane w pomieszczeniach do różnych celów:

  • Aby optycznie powiększyć przestrzeń i zwiększyć objętość. Dotyczy to dywaników o małych rozmiarach.
  • Żeby podkreślić konkretny obszar w całym pomieszczeniu. Takie kontrasty przyciągają uwagę, dzięki czemu miejsce na dywanie zamienia się w jasną wyspę. Nic więc dziwnego, że czarno-biały dywan jest często wykorzystywany do podziału na strefy. Zazwyczaj taka technika jest stosowana w pomieszczeniach z kolorowymi i beżowymi tonami w dekoracji.
  • Aby wprowadzić do pomieszczenia dynamikę i rytm. Jeśli w pokoju sytuacja wydaje się prosta, nudna i spokojna, mały dywanik z ornamentami w czarnych i białych odcieniach rozwiąże ten problem. W rezultacie pomieszczenie nabierze wyrazu.

Jak wykorzystać czarny dywan we wnętrzu?

Jeśli wydaje się, że jeden czarny dywan w pokoju jest nieodpowiedni, można dodać kilka elementów podczas dekorowania wnętrza, które będą miały tę samą kolorystykę. Świetnie będą wyglądać np. poduszki, pledy, plakaty, zdjęcia. Jeśli pokój ma monochromatyczny wystrój, zaleca się wybrać dywan z ornamentami.

Dywan czarny pasuje dla następujących stylów we wnętrzu:

  • Nordycki. Posiada czarno-biały kontrast, który jest podstawą całego wnętrza.
  • Art Deco. Taki achromatyczny kontrast jest również główną cechą tego stylu. Najlepiej wybierać dywany w paski, zygzaki.
  • Klasyka współczesna. Dywany o kontrastujących kolorach wyglądają bardzo organicznie.
  • Minimalizm. Jest to charakterystyczne dla europejskiego wnętrza. Wyróżnia się powściągliwością.

Czarne dywany dostępne w tym miejscu.

Możesz również cieszyć się: