Czy łóżko jest potrzebne w pokoju gościnnym? Jeśli planujemy przyjmować gości, którzy zostają na noc lub dłuższy okres, to takie łóżko jest świetnym rozwiązaniem. Dobrze jest zatem wiedzieć, jak wybrać łóżko, które będzie dostosowane dla gości.

Jak wybrać łóżko do pokoju gościnnego?

Jeśli przyjmujemy więcej niż jednego gościa, to dobrze jest postawić na łóżko rozkładane. Taka wersalka czy sofa są idealnym wyborem, gdyż będą mogły się na nich zmieścić przynajmniej dwie osoby. Dzięki temu każdy z gości będzie miał wygodne posłanie. Dodatkowo także rozkładane łóżka mają też od razu możliwość przechowywania pościeli, co jest ekonomiczne, gdyż nie musimy szukać osobnego miejsca na schowanie pościeli. Dobrze jest jedynie wybrać taki rozmiar łóżka, by pomieściło wygodnie przynajmniej dwie osoby jednocześnie. W gościnnym pokoju przyda się łóżko na nóżkach, dzięki czemu można pod nim swobodnie posprzątać. Warto też mieć taki mebel, który będzie łatwo przestawić i w razie potrzeby zmienić jego miejsce. Dobrym pomysłem jest także wybór łóżka piętrowego, jeśli mamy na tyle miejsca w pokoju.

Jaki kolor łóżka wybrać?

Kolor łóżka w pokoju gościnnym jest ważny ze względów estetycznych. Można wówczas takie łóżko dopasować kolorystycznie do całej aranżacji pokoju gościnnego. Jeśli jednak chcemy, by łóżko się wyróżniało, to warto postawić na kolor, który będzie kontrastował z całym pokojem. Dzięki temu łóżko będzie od razu się wyróżniało spośród innych mebli.

Z jakiego materiału wybrać łóżko gościnne?

Bardzo ważny jest materiał, z jakiego wybierze się łóżko dla gości. Dobrze jest, by było ono przede wszystkim wygodne. Można wybrać łóżko ze skóry, gdyż będzie to materiał odporny na różne zagniecenia i zarysowania. W pokoju gościnnym warto postawić także na łóżko tapicerowane, które jest bardzo miłe i przyjemne w dotyku. Dobrze jest  wybrać taki mebel, który ma zaokrąglone i miękkie zakończenia, by goście mogli bezpiecznie się rozłożyć na łóżku bez obawy, że coś im się stanie. Może być także stylowe łóżko drewniane na stelażu z miękkim materacem. 

W jakim miejscu kupić łóżko do pokoju gościnnego?

Łóżka można kupić w sklepach z meblami, jak i prosto od producenta. Wszystko zależy od tego, jaki mamy pomysł na konkretne łóżko dla gości. Jeśli zależy nam na tym, by łóżko było unikalne i niepowtarzalne, a jednocześnie świetnie pasowało do aranżacji pokoju, to można zamówić je od producenta. Wówczas taki producent zrobi mebel na nasze indywidualne zamówienie. Gdy jednak w sklepach meblowych jest takie łóżko, które będzie pasowało idealnie do naszego pokoju, to można je od razu zamówić w sklepie. Warto też dodać, że takie łóżko kupione w sklepie będzie szybciej dostarczone niż to, które jest zamówione od producenta.

W pokoju gościnnym łóżko jest bardzo dobrym pomysłem, dzięki czemu nasi goście mogą swobodnie i wygodnie odpocząć. Jeśli w ciągu roku nie przyjeżdżają goście, to można takie łóżko złożyć, przez co jest więcej miejsca w pokoju. Co ważne, taki mebel do pokoju gościnnego można wybrać w dowolnym rozmiarze i kolorze.

Możesz również cieszyć się: