Szczęśliwie w społeczeństwie regularnie rośnie świadomość na temat zdrowego snu. Zaniedbanie snu, będącego jednym z najważniejszych elementów naszego życia, może prowadzić nie tylko do obniżenia komfortu funkcjonowania, ale również do znaczącego obniżenia produktywności oraz pogorszenia stanu zdrowia. W związku z tym każda świadoma osoba powinna dokładnie zastanowić się, jak skutecznie i efektywnie dbać o higienę snu. Odpowiadamy!

Odpowiedni materac

materac-kieszeniowy-100x200

Bez wątpienia jednym z podstawowych elementów mających przemożny wpływ na jakość snu jest rodzaj wykorzystywanego materaca. Szczęśliwie czasy, w których dostępne były jedynie bardzo miękkie i szybko niszczące się materace piankowe oraz wyjątkowo twarde materace sprężynowe dawno odeszły już do przeszłości!

Współcześnie producenci, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii zaoferować mogą modele, które nie tylko zagwarantują wyjątkowy komfort snu, ale również zapewnią organizmowi idealne warunki do regeneracji. Jaki materac wybrać?

Nowoczesny materac sprężynowy

Oczywiście oprócz modeli ze sprężynami producenci zaoferować mogą również materace piankowe oraz lateksowe. Niemniej jednak aktualnie największą popularnością w Polsce cieszy się materac ze sprężynami kieszeniowymi. Nie bez powodu! Materac sprężynowy kieszeniowy to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na zapewnienie idealnych warunków do snu każdej części ciała!

Tego rodzaju modele charakteryzują się niezależnymi od siebie strefami twardości, które mogą zagwarantować idealnie dopasowane do poszczególnych partii ciała. Jest to rezultat zastosowania niezależnych od siebie sprężyn, które umieszczone zostały w tzw. kieszeniach. Tego rodzaju modele są szczególnie polecane dla osób poszukujących materacy średniej twardości! Osoby, którym zależy na miększych lub twardszych materacach powinni kolejno wybrać model piankowy lub lateksowy.

Możesz również cieszyć się: