Choć to o łóżku mówi się zwykle, że jest sercem sypialni, nie jest wcale jedynym meblem w tym pomieszczeniu, który zasługuje na uwagę. Zastanawiając się nad tym, jak powinno wyglądać eleganckie wnętrze sypialni, nie sposób zapomnieć o szafkach nocnych. Trudno się bez nich obejść, bo są nie tylko piękne, ale i funkcjonalne. Nie da się jednak ukryć, że nie wszystkie są tak samo dobrym wyborem.

Szafki nocne do sypialni – przegląd zastosowań

Sypialniane szafki nocne kojarzą się nam przede wszystkim z meblami, w których można przechowywać przydatne drobiazgi. Sprawdzają się znakomicie bez względu na to, czy zastanawiamy się nad tym, gdzie schować czytaną właśnie książkę, czy też nad tym, gdzie odłożyć okulary szykując się już do snu. Lista funkcji, jakie mają do spełnienia, może być jednak znacznie dłuższa.

Wiele osób nie wyobraża sobie zaśnięcia bez choćby chwili z książką. Trudno jednak myśleć o relaksie odczuwanym podczas czytania, gdy brakuje miejsca na lampkę nocną. Trzymanie jej bezpośrednio na łóżku jest nie tylko niewygodne, ale również niebezpieczne. Ustawienie lampki na szafce nocnej wydaje się więc znacznie bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem. Plusem szafek nocnych sypialnianych jest także ich estetyka. Bez trudu można podkreślić za ich pomocą charakter tego pomieszczenia. Co więcej, można też nadać mu wyrazu wprowadzając mniej oczywiste rozwiązanie. Ich zaletą jest też praktyczność. Szafki nocne sypialniane pozwalają na realizację wielu marzeń, na czele z tym, które wiąże się z możliwością zjedzenia w łóżku śniadania. Bez trudu można wykorzystać przecież w tym celu blat takiego mebla.

szafki nocne do sypialni

Kryteria wyboru szafek nocnych

Jak już wspomniano, choć sypialniane szafki nocne są opisywane jako wyjątkowo urokliwe, nie każdy zakup jest tak samo udanym wyborem. Jednym z najpopularniejszych błędów popełnianych przez kupujących jest przy tym poleganie w momencie zakupu jedynie na własnej intuicji, bez zastanowienia się nad tym, jak szafki wpiszą się w wygląd łazienki. Tymczasem powinny one stanowić spójną całość nie tylko z łóżkiem, ale i z innymi meblami. W innym wypadku może się okazać, że zakup będzie nie powodem do zadowolenia, ale rozczarowaniem.

Kupując szafki nocne sypialniane warto zwrócić też uwagę na to, jak się one prezentują, gdy analizie poddaje się ich wielkość i promocje. Nie powinny dominować nad łóżkiem, a już na pewno nie mogą tego robić, gdy łóżko jest duże i strojne. Także funkcjonalność szafek nocnych może być przedmiotem sporych kontrowersji. Często można usłyszeć, że króluje dziś minimalizm, a tym samym szafki powinny zajmować jak najmniej miejsca. Jest to prawda, jeśli jednak kupujący jest osobą, która przed snem lubi korzystać z telefonu, czytać, rozwiązywać krzyżówki i robić na drutach, zbyt mała szafka z pewnością nie spełni jego oczekiwań.

Warto pamiętać także o tym, jak ważna jest staranność wykonania mebli sypialnianych. Mówimy przecież o pomieszczeniu, które z samej swojej definicji powinno być przytulne. Szafki nocne nie są więc tymi rozwiązaniami, na których warto oszczędzać.

Możesz również cieszyć się: