Strelicja doniczkowa coraz częściej pojawia się w domach, w kancelariach, w biurach, a nawet w kawiarniach i restauracjach. Trzeba przyznać, że żywe rośliny są ponadczasową ozdobą wnętrz, więc warto w nie inwestować. Niestety nie wystarczy kupić efektowne kwiaty, by zyskać wspaniale dekoracje. Najlepiej jeszcze przed zakupem konkretnych roślin dowiedzieć się, jak o nie odpowiednio zadbać.

Jak pielęgnować strelicję?

Strelicja to wyjątkowa roślina, obok której ciężko przejść obojętnie. Swój efektowny wygląd zawdzięcza pięknym, rozłożystym liściom i kolorowym kwiatom. Wiele osób jednak nie do końca zdaje sobie sprawę, jak zadbać o tą roślinę, by dobrze się prezentowała przez kolejne lata. Tak naprawdę wystarczy bacznie ją obserwować i zapewnić jej odpowiednio warunki, by mogła kwitnąć i tym samym cieszyć oczy domowników,

Kilka przydatnych rad

Mnóstwo osób myśli, że strelicja należy do kwiatów niewymagających. Często po jej zakupie, dbanie o strelicję doniczkową ogranicza się do regularnego podlewania. Domownicy dziwią się, dlaczego ta roślina przez kilka lat pod rząd nie zakwitła. W praktyce okazuje się, że nie zapewniono jej właściwych warunków. Tak naprawdę wystarczy zapewnić jej odpowiednie miejsce do tego, by mogła rosnąć i zakwitać. Najlepiej zacząć od zakupu dużej, solidnej donicy, w której korzenie strelicji swobodnie się rozłożą. Ważna jest także właściwa gleba, gdyż roślina ta powinna mieć ziemię z odpowiednimi minerałami oraz z odrobiną piasku. Następnie trzeba pamiętać o tym, by postawić ją w miejscu, które będzie dobrze nasłonecznione. Niewskazane jest, by strelicję przestawiać, dlatego też, gdy domownicy chcą ja postawić blisko drzwi balkonowych, które w sezonie letnim będą często otwierane, to nie jest to dobre rozwiązanie. Jeżeli dostrzeże się, że końcówki liści pożółkły lub są przesuszone – warto od razu reagować i je podciąć. Latem najlepiej umieścić roślinę na tarasie, by zapewnić jej dostęp do świeżego, wilgotnego powietrza.

Możesz również cieszyć się: