Dywany są jedną z nieodzownych elementów dekoracji każdego wnętrza. Bogata gama kolorów, faktur oraz materiałów z których obecnie wykonuje się dywany sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nadają stylu oraz charakteru pomieszczeniu w którym są umieszczone.

Posiadają nie tylko walory estetyczne ale są też bardzo praktyczne – pozwalają poprawić poziom komfortu, chronią podłogę oraz zapewniają ciepło. Osoby, które cenią sobie elegancję ale i wygodę użytkowania oraz pielęgnacji z pewnością będą zadowolone z dywanów sznurkowych.

Czym charakteryzują się dywany sznurkowe?

Dywany te określane są także jako dywany płasko tkane. Produkowane są z reguły z wełny z dodatkiem włókien syntetycznych. W odróżnieniu od klasycznych dywanów, nie posiadają one runa i pęczków, przez co są mniej podatne na zabrudzenia oraz uszkodzenia.

Najczęściej występują w kolorach ziemi (beżach, brązach, przydymionych zieleniach), jednak na rynku coraz częściej można znaleźć także te w żywych barwach i ciekawych motywach. Ich główną zaletą jest wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia. Dywany sznurkowe łatwo utrzymać w czystości, bez konieczności używania profesjonalnych odkurzaczy piorących. Do ich czyszczenia wystarczy roztwór wody z mydłem lub delikatnym detergentem.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się dywany sznurkowe?

Ten typ dywanów sprawdzi się doskonale w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. Można go umieścić zarówno w korytarzu, przedpokoju czy pokojach dziecięcych. Dywany w dużych rozmiarach będą wyglądały stylowo w takich pomieszczeniach jak salon czy jadalnia. Co ciekawe, można wykorzystywać je także w otwartych przestrzeniach bez obawy o zniszczenie. Świetnie sprawdzają się na tarasach oraz balkonach.

Modele z napisami będą idealnym dopełnieniem pokoju młodzieżowego, natomiast te we florystyczne wzory nadadzą charakteru sypialni.

Dywan tkany na płasko dostępny na stronie https://sklepeureka.pl/dywany/tkane-na-plasko-sznurkowe

Możesz również cieszyć się: