Nie ulega wątpliwości, że każdy rodzic podczas urządzania pokoju dziecięcego powinien skupić na odpowiednim wyborze mebli. Oczywiście najważniejszym meblem w pokoju dla dziecka jest łózko. Współczesny rynek oferuje wiele różnych łózek, które różnią się rozmiarami i kolorystyką.

Podwójne łózka dla dzieci – komfort oraz bezpieczeństwo

Współcześnie łóżka dziecięce podwójne dostępne są w rozmaitych kolorach i wielkościach. W sklepach klient znajdzie pojedyncze, podwójne łózka, czy sofy. Jednak w przypadku dzielenia pokoju z rodzeństwa najlepszym rozwiązaniem jest podwójne łóżko dziecięce, zwłaszcza w pomieszczeniu o niewielkiej przestrzeni. Jeszcze do niedawna rodzice najczęściej wybierali łózka podwójne piętrowe. Taki rodzaj łózka sprawdzi się u dzieci w wieku starszym. Z kolei dla przedszkolaków lepiej kupić łózko podwójne wysuwane, które będzie bezpieczniejsze. Z całą pewnością łóżka dla dzieci podwójne stanowi wygodny mebel dla rodzeństwa w pokoju. 

podwójne łóżka dla dzieci

Podwójne łózka dla dzieci – jak wybrać?

Współcześnie przed zakupieniem łózka podwójnego dziecięcego rodzić musi wrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z jakiego został wykonany. Należy zatem sprawdzić, czy rama łóżka dla dzieci podwójne wyprodukowano z dobrej jakości drewna i pomalowano farbami odznaczonymi certyfikatami na zgodność z normą PN-EN71-3. Ponadto ważne jest także ocenienie stabilności ramy łózka. Łóżko przeznaczone dla dzieci muszą posiadać szerokie deski nośne oraz masywne nogi. To bardzo istotne, ponieważ łózko dziecięce podwójne jest częstym miejscem do zabaw i odpoczynku. Kolejną kluczową kwestią jest bezpieczeństwo. Dlatego podwójne łóżko dla dzieci powinno posiadać właściwe zabezpieczenie, czyli barierki i zaokrąglone krawędzie. Barierki uchronią dziecko przed wypadkiem. Natomiast zaokrąglone krawędzie zmniejszą ryzyko urazów w trakcie zabaw na łóżku. Oprócz tego ważne są też takie elementy, jak:

  • materace i stależe pod materace – stelaż zapewnia właściwe podparcie materaca, tym samym podparcie dla kręgosłupa dziecka.
  • rozmiar podwójnego łózka – rozmiar łózka dla dzieci musi być zawsze dostoswany do jego wieku. 

Możesz również cieszyć się: