Jadalnia to miejsce spotkań, spożywania posiłków oraz przyjmowania gości. Jak zaaranżować część jadalna, by była elegancka i funkcjonalna? 

Duży stół

Wygodna i funkcjonalna jadalnia jest duża i wygodna. Stół jest wystarczający na wszystkich członków rodziny, tak by siedzieli swobodnie i nie musieli uderzać się łokciami w trakcie posiłku i wzajemnie sobie przeszkadzać.  

Mając duży pokój dzienny warto zainwestować w duży prostokątny stół. Przy czteroosobowej rodzinie stół musi mieć minimum cztery miejsca, było by dobrze gdyby był większy. Zawsze jest wtedy miejsce dla gości, którzy nas odwiedzą. 

W mniejszym pokoju dziennym sprawdzi się stół kwadratowe z czterema miejscami. Warto wtedy umiejscowić go blisko jednej ze ścian, gdy nie spożywamy posiłków. W ten sposób można zaoszczędzić cenne miejsce. 

Stół okrągły, mimo że wydaje się być mniejszy jest dosyć nieustawny. Dzięki zaokrągleniom nie wygląda dobrze stojąc przysunięty do ściany. Wysunięty bardziej w stronę pokoju niepotrzebnie zabiera miejsce. 

Jak dobrać idealne krzesła? 

Wybierając krzesła do stołu w jadalni należy zwrócić uwagę, by były wygodne, funkcjonale i oczywiście eleganckie. 

Wygodne krzesła muszą mieć oparcie, dzięki któremu odciążymy kręgosłup. Długie siedzenie na krzesłach bez oparcia jest bardzo uciążliwe. Warto więc wybierając krzesła zastanowić się czy przy stole będziemy spożywać posiłki, czy tylko na chwile przysiadać, by szybko wypić popołudniową kawę. 

Kolejnym elementem, który decyduje o wygodzie są podłokietniki. Krzesła z podłokietnikami pozwalają na swobodne oparcie łokci, dzięki czemu nasza postaw jest bardziej wyprostowana, a kręgosłup bardziej odciążony. 

Krzesła z podłokietnikami pozwalają na dłuższe siedzeniem. Mając krzesła, które mają podłokietniki oraz wygodne oparcie możemy swobodnie siedzieć i  bez pośpiechu spożywać posiłek. Trzeba jednak pamiętać, że krzesło tego typu są znacznie większe niż krzesła bez oparcia. Warto dobrze to przemyśleć, gdyż każde krzesło potrzebuje około 60 cm. 

Bardzo elegancko wyglądają krzesła w stylu skandynawskim. Dzięki swojej stonowanej kolorystyce idealnie wpisują się we wnętrza nowoczesne, skandynawskie czy nawet industrialne, gdzie przełamują surowy klimat mieszkania. 

Nowoczesne krzesła z podłokietnikami to wygodne i funkcjonalne meble, które wyglądają elegancko i stylowo. Najczęściej wybierane są krzesła, które mają tapicerowane siedziska. Jest to rozwiązanie eleganckie i wygodne. Jednocześnie można dobrać kolor tapicerki w wymarzonym odcieniu, gdyż kolorystyka jest bardzo bogata. 

Wygodna jadalnia to marzenie wielu osób. Nim przystąpimy do aranżacji jadalni trzeba dokładnie przemyśleć, czy możemy pozwolić sobie na jadalnię z prawdziwego zdarzenia, czy wyłącznie na niewielki kącik jadalniany. Ilość miejsca pozwala na zakup konkretnych mebli. Jadalnie, która jest niefunkcjonalna i przeładowana nie będzie miejscem, w którym przebywanie sprawia nam przyjemność. Tylko dobrze dobrane wyposażenie sprawi, że jadalnia będzie elegancka i praktyczna.

Możesz również cieszyć się: