Remontując łazienkę wiele osób staje przed podjęciem decyzji na temat tego, czy postawić prysznic czy zdecydować się na wannę. Nie da się ukryć, że każde rozwiązanie posiada wiele zalet, jak i wad. Wielbiciele długich, gorących kąpieli nie są w stanie pojąć, jak można rano brać tylko szybki, chłodny prysznic? Owszem, miło jest po całym dniu intensywnej pracy zrelaksować się w pachnącej kąpieli, jednak korzystanie na co dzień wyłącznie z kabiny z natryskiem nie jest wcale takie złe. Rozwiązanie jednak posiada, wbrew pozorom, wiele zalet.

Zalety posiadania prysznica

Pierwszym dużym plusem zainwestowania w prysznic jest to, że zajmuje on w łazience znacznie mniej miejsca niż wanna. Jeśli zainwestuje się dodatkowo w drzwi prysznicowe składane, a nie uchylane do zewnątrz, można zaoszczędzić tego miejsca jeszcze więcej. Znacznie łatwiej jest również myć włosy pod prysznicem, niż korzystając w tym celu z wanny. Wiedzą coś o tym posiadaczki długich pukli. Nie jest tajemnicą również, że znacznie mniej wody zużywa się, mając w domu prysznic a nie wannę. Niestety, rozwiązanie to wiąże się również z kilkoma wadami. Jednak z większością z nich można całkiem łatwo sobie poradzić.

Jak czyścić drzwi prysznicowe harmonijkowe?

Właściciele natrysków bardzo często narzekają na to, że ciężko jest domyć kabinę, a zwłaszcza drzwi składane łamane. W ich zakamarkach gromadzi się nadmiar wody i kosmetyków, przez co osadza się na nich często kamień. Drzwi prysznicowe można jednak całkiem łatwo umyć – zobacz. Wystarczy raz w tygodniu przygotować w miseczce roztwór wody z octem. Następnie takim płynem należy namoczyć papierowe ręczniczki i przykleić je w miejsca, pokryte kamieniem. Po około pół godziny wystarczy zdjąć ręczniczki i spłukać zimną wodą. I gotowe! Kabina prysznicowa powinna lśnić jak dopiero co zakupiona w sklepie.

Możesz również cieszyć się: