Nie da się ukryć, że kabina prysznicowa prostokątna jest znacznie popularniejsza niż nawet najlepsza wanna. To właśnie kabiny prysznicowe są obecnie w przeważającej większości polskich łazienek. Jakie są konkretnie ku temu powody? Jakie są zalety, ale też i wady takiego rozwiązania?

Zalety stosowania kabiny prysznicowej

Jakie konkretnie zalety sprawiają, że prostokątne kabiny prysznicowe cieszą się aż tak dużą popularnością wśród inwestorów? Przede wszystkim spowodowane jest to faktem, że są one znacznie tańsze niż wanny. Dodatkowo są one bardzo małe, ponieważ kabina prostokątna w np. wymiarze 90×100, zajmuje bardzo mały fragment łazienki i nie zajmuje jej zbyt wiele przestrzeni, nie tylko fizycznie, lecz również wizualnie.
To jednak nie wszystko, ponieważ kabina jest także bardzo oszczędna, jeśli chodzi o rachunki za wodę. Podczas mycia się, zużywa się jej znacznie mniej, niż w przypadku kąpania się w wannie. Dodatkowo prysznic jest szybszy, więc używając go, oszczędza się czas względem dość długich kąpieli w wannie.

Wady płynące z posiadania kabiny prysznicowej

Niestety nie ma rzeczy idealnych, dlatego też, gdy ktoś decyduje się na zakup kabiny prysznicowej, musi brać pod uwagę również pewne jej ciemniejsze strony. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim o tym, że kabina prysznicowa zupełnie nie nadaje się do mycia dzieci, więc jeśli się je posiada, wybór kabiny może okazać się naprawdę dużym błędem. Kolejną sprawą, o której trzeba pamiętać, to bardzo szybkie i bardzo intensywne brudzenie się kabiny. Osadzająca się na jej drzwiach woda powoduje natychmiastowe pokrywanie się ich kamienie. Podobnie, jak i liczne zakamarki i zagięcia w brodziku, które także bardzo szybko się zabrudzają osiadającym na ich powierzchni bardzo brzydkim kamieniem. Mimo jednak tych wad kabina jest zdecydowanie warta polecenia.

Możesz również cieszyć się: