Zakup hamaka do letniej strefy relaksu to często pojawiający się pomysł. Takie akcesoria kojarzone są z odpoczynkiem i sezonem letnim. Warto wiedzieć, że w tej kategorii pojawia się wiele różnych modeli. Poszczególne z nich mają różne zalety i sprawdzą się w odmiennych sytuacjach. Odpowiednio dopasowane akcesorium z pewnością okaże się korzystnym rozwiązaniem. Co wziąć pod uwagę, aby dokonać właściwego wyboru?

Hamak na tarasie lub balkonie

Choć takie elementy wyposażenia kojarzone są z ogródkami i sadami owocowymi, doskonale sprawdzą się również na tarasach i balkonach. W tej sytuacji należy jednak dokładnie przemyśleć dobór właściwego modelu. Aby zamontować tego typu element w przestrzeni balkonu, można zdecydować się na jedno z poniższych rozwiązań:

  • zawieszenie na specjalnych uchwytach w ścianach,
  • wykorzystanie barierek,
  • wybór modelu ze stelażem.
    Na które rozwiązanie warto się zdecydować?

Jak zamontować hamak?

Choć pierwsze rozwiązanie może wydawać się najtrudniejsze, zamontowanie specjalnych haków zwykle nie jest dużym wyzwaniem. Warto upewnić się, czy ściany wytrzymają dany rodzaj obciążenia. To opcja dla osób będących właścicielami mieszkań i mogących dokonywać tego typu zabiegów. Zamontowanie na naturalnie występujących w przestrzeni balkonu fragmentach będzie możliwe tylko na niektórych tarasach. Pozostałe osoby mogą zdecydować się na akcesoria ze stelażem, wśród których pojawia się też hamak bujany.

O czym jeszcze pamiętać?

Na przestronnych tarasach można ustawić hamak 2 osobowy. W takim przypadku wybór modelu ze stelażem jest szczególnie zalecany. Warto zwrócić też uwagę na tworzywo, z którego wykonano przedmiot. Dużą popularnością cieszą się hamaki materiałowe. Mogą jednak powstawać z włókien o różnym stopniu wytrzymałości i przepuszczalności powietrza. Aby akcesorium spełniło swoje zadanie, należy dopasować je do zapotrzebowania.

Więcej na Tutumi pl

Możesz również cieszyć się: