Deszczownica to ciekawe rozwiązanie w łazience, które pozwala na komfortową i wygodną kąpiel. Można ja zamontować nad wanną lub w kabinie prysznicowej. Na rynku znajdziemy sporo ciekawych opcji, które różnią się między sobą materiałem wykonania, kształtem i właściwościami. Jak dobrą najlepszą opcję? Na jaki model postawić?

Deszczownica i jej rodzaje

Najprościej rzecz ujmując, deszczownica jest baterią prysznicową instalowaną w kabinie, na suficie lub w ścianie. Najczęściej jest mocowana na uchwycie i zapewnia szeroki strumień wody.

Najpopularniejszymi rodzajami deszczownicy są:

  • Model podtynkowy – elementy instalacyjne w tym przypadku są ukryte we wnętrzu ściany, dzięki czemu zachowamy wysoką estetykę. 
  • Model prysznicowy – jest montowany zamiast tradycyjnego prysznica. Plusem jest ogromna łatwość montażu. 
  • Model natynkowy – to tradycyjne rozwiązanie, które składa się z deszczownicy, węża, baterii i elementów mocujących.
  • Model sufitowy – jest montowany na specjalnym uchwycie, które przytwierdza się do sufitu. 

Głowice deszczownicy przybierają różne formy i kształty. Z pewnością każdy znajdzie to, czego potrzebuje. Dobre jakościowo modele posiadają termostat, który daje komfort i ogranicza ryzyko poparzenia.  

Jakie zalety ma deszczownica?

Korzystanie z deszczownicy ma wiele zalet, jakie są związane z wygodą. Nie trzeba manewrować strumieniem wody i bez problemu można zmniejszyć jej ciśnienie. Dobór strumienia umożliwia również wykonanie masażu wodnego, który da nam relaks po całym dniu pracy.

Modele z szerokim zakresem regulacji dają możliwość nastawienia delikatnej mżawki, która będzie lekko masować ciała lub silnego strumienia.

Jeśli nie wiemy, czy postawić na prysznic, czy też deszczownicę, możemy skorzystać z zamontowaniu zestawu z dwoma elementami. To spore udogodnienie w każdej łazience. 

Możesz również cieszyć się: