Prędzej czy później może nadejść taki moment, że żona lub – powiedzmy – partnerka wymyśli sobie dywanik do kuchni. Ale panie takie już są – pełne polotu, finezji i tryskają cudownymi pomysłami. Wprawdzie podporucznik Morawiec Waldemar ze szkoły w Szczytnie ma na ten temat inne zdanie, ale kogo to obchodzi, nie?

Wybór takiego chodniczka lub chodników do kuchni to prosta sprawa. Biorąc pod uwagę nawet szereg pożądanych parametrów takich jak rozmiar, materiał, kolory i splot, w okamgnieniu można znaleźć odpowiedni dywan.

Właściwy materiał na dywaniki kuchenne

Fakty są takie, że materiał musi zapewniać praktyczne korzyści oraz pewien kompromis. Dywanik do kuchni powinien zapewniać wygodę podczas chodzenia bosymi stopami, bo kto do diaska chce nosić kapcie latem? Ale także powinien być łatwy do czyszczenia. Tutaj do gry wkraczają syntetyki – polipropylen, poliamid, nylon czy wiskoza. W zasadzie wszystko jedno. Syntetyczny materiał jest wytrzymały, odporny na ścieranie, trwały i łatwy do czyszczenia. Oraz niedrogi.

Poliester to dobry wybór, jeśli zależy bardziej na komforcie. Pod względem wyglądu i ogólnego wrażenia jest to materiał najbliższy wełnie, ale może być trudno z niego usunąć plamy. Polipropylen w dywanikach kuchennych jest bardzo mocny i odporniejszy bardziej niż inne na zużycie oraz dodatkowo na plamy. Można go nawet czyścić częściowo roztworem wybielacza, nie martwiąc się o blaknięcie koloru. Summa summarum praktyka na tym polu chyba zawsze wygra, w innym przypadku każdy by miał w kuchni dywanik kuchenny z wełny lub trawy morskiej.

Jaki dywanik do kuchni? Bezpieczny!

Jedną z cech kuchni, która często różni się od innych pomieszczeń w domu, jest podłoga. Wiele osób ma podłogę wyłożoną kafelkami lub laminatem. Oznacza to, że standardowe dywany mogą się ślizgać i powodować więcej problemów niż są warte. Jednak nie musi tak być. Można to rozwiązać na różne sposoby, ale łatwe to użycie maty antypoślizgowej lub kupno dywanika antypoślizgowego, który pod spodem ma już zamontowaną specjalną warstwą podgumowania. Większość chodników do kuchni z warstwą antypoślizgową jest syntetyczna.

Stylowe dywaniki kuchenne?

Tak, kuchnie są ważne. Często to tam właśnie gromadzą się przyjaciółki lub znajomi podczas uroczystości, przyjęć czy imprez. Piękne otoczenie to często dla niektórych priorytet, ale jeszcze częściej jeden i drugi zmienią zdanie, gdy wywiną orła. Design designem, ale to w kuchni powinien być najmniej ważny problem. Bezpieczeństwo, użytkowość, wygląd – takie są priorytety. Czasem można je połączyć, ale częściej jednak nie. „Bo – jakby zaśpiewałby Jerzy Połomski – z dywanami nigdy nie wie, oj nie wie się. Czy dobrze jest czy może jest, może jest już źle. Spokoju się spodziewać, czy też przejść”. Przejść! Dobre!

Dywanik do kuchni – oferta sprzedażowa dostępna na stronie https://sklepeureka.pl/dywany/do-kuchni

Możesz również cieszyć się: