Panel prysznicowy to urządzenie, które umożliwia korzystanie z hydromasażu we własnym domu. Wielofunkcyjna alternatywa dla standardowych zestawów prysznicowych jest coraz chętniej montowana w łazienkach. Korzystne właściwości sprawiają, że bez problemu można umieścić ją w kabinach prysznicowych o różnych wymiarach, a nawet nad wannami. Jak wybrać odpowiedni panel do swojego mieszkania?

Wybór odpowiednich wymiarów

Panele prysznicowe posiadają zazwyczaj kształt prostokąta o jednym boku kilkukrotnie dłuższym. Taka forma umieszczona pionowo na ścianie zapewnia możliwie najbardziej optymalne warunki korzystania z funkcji masażu. Wysokość panelu powinna być dobrana do sytuacji.

Możliwe wartości wynoszą od 100 do 210 cm. Krótkie modele, których długość nie przekracza 150 cm, są montowane na ścianie nad brodzikiem. Sprawdzają się również w wannach z parawanami. Egzemplarze, których długość przekracza 180 cm przy montażu opiera się o krawędź brodzika. Wybór należy uzależnić od posiadanego miejsca i preferencji.

Materiał i wygląd

Panele mogą być tworzone z aluminium, stali nierdzewnej, tworzyw sztucznych, kamienia i drewna. Występują w wielu różnych wzorach i kolorach. Ich design warto dopasowywać do wystroju pomieszczenia.

Możesz również cieszyć się: