Nie masz pojęcia, jaka bateria umywalkowa sprawdzi się najlepiej? Najważniejsze jest to, aby zachować balans pomiędzy funkcjonalnością oraz atrakcyjnym designem. Pewne jest to, że walory wizualne nie powinny znajdować się na pierwszym miejscu. Priorytetem jest zagwarantowanie sobie maksymalnego komfortu eksploatacji. Właśnie dlatego decyzji nie należy podejmować zbyt pochopnie. Pod lupę warto wziąć nablatowy kran do umywalki, który posiada zarówno zalety, jak i wady.

Prawidłowy dobór długości wylewki

Nablatowa bateria do umywalki może prezentować się wyjątkowo efektownie. Wydaje się być ona prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy cenią sobie modernistyczne wzornictwo. Dodatkowym atutem jest możliwość umieszczenia jej po dowolnej stronie – wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Należy jednak zadbać o prawidłowy dobór długości wylewki. Jeśli parametr ten zostanie niewłaściwie dopasowany, to wygoda użytkowania znacząco spadnie

Trzeba pamiętać, że baterie umywalkowe mocowane na blacie są zwykle dość wysokie. Standardowa długość wylewki również nie należy do najmniejszych – dla jednych będzie to zaletą, a dla drugich wadą. Istotne jest to, aby określić, czy omawiane rozwiązanie sprawdzi się lepiej, niż tradycyjne.

Ilość przestrzeni wokół umywalki

Osoby, które zdecydowały się na baterię do umywalki montowaną na blacie muszą mieć pewność, że jej montaż będzie możliwy. Należy pamiętać, że zajmuje ona dość sporo miejsca, a więc jest to średnia opcja w przypadku niewielkiej łazienki. Takie krany do umywalki najczęściej wybierane są do wnętrz przestronnych, gdzie można pozwolić sobie na swobodę w doborze armatury.

Podsumowując – opisywany typ baterii posiada zarówno plusy, jak i minusy. Do głównych zalet zalicza się m.in.:

  • efektowny design,
  • możliwość dopasowania do każdej umywalki,
  • wygodę eksploatacji.

Możesz również cieszyć się: