W obecnych czasach dobieranie dywanów, które zasłaniają całą podłogę, jest już naprawdę rzadkością. Klienci coraz częściej kupują niewielkie dywany z długim włosiem, wełniane czy też ze sznurkiem. Zatem rynek proponuje wiele różnych dywanów, aczkolwiek najpopularniejsze stały się dywany pluszowe.

Dywan salon – dywan, który zwraca od razu uwagę

Warto zaznaczyć, że dywany do salonu można wybierać nie tylko podczas projektowania pomieszczenia, ale także na etapie dekorowania. Jeżeli klient będzie wiedział, jaki styl oraz kolorystyka będzie dominowała w jego salonie, to dużo łatwiej znajdzie dla siebie właściwy model. Zakup dywanu, który swoim kolorem lub wzorem będzie odznaczał się na tle całej aranżacji, spowoduje, że będzie on widoczny z każdej części pokoju dziennego. Zatem należy wybrać takie rozwiązanie, jeśli nabywca zdecyduje wyróżnić jedną ze stref pomieszczenia. Taką strefą może być miejsce przeznaczone do odpoczynku przed telewizorem. Kolejnym sposobem dopasowania dywanu do salonu jest rozłożenie go przed jednym dużym meblem. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na położenie dywanu i jego rozmiary. Dzięki temu uzyskamy pewność, że dywanik będzie zauważalny z każdej strony salonu (zobacz tutaj). W celu uzyskania takiego efektu wskazane jest:

  • zmierzenie szerokości kanapy,
  • wybranie dywanu, który posiada dłuższy bok,
  • rozłożenie dywanu w taki sposób, aby jego boki były widoczne z obu stron kanapy.

Dywany pluszowe i szare do salonu

Dywan pluszowy z pewnością wyróżnia się miękkością, które może odczuć każdy z nas podczas chodzenia. Poza tym ich runo jest bardzo gęste, dzięki czemu izoluje nasze stopy od chłodnej podłogi. Oczywiście dywaniki pluszowe będą pasować do każdej aranżacji, od klasycznych, do skandynawskich i vintage. Natomiast dywany szare najlepiej prezentują się we wnętrzach o stylu boho oraz skandynawskim. Dywan ten doskonale będzie komponować się z jasnymi meblami oraz podłogą z naturalnych tworzyw.

Możesz również cieszyć się: