Architekci wnętrz coraz częściej doceniają piękno natury, tworzą aranżacje oparte na surowcach naturalnych i kolorach barw ziemi. Drewniane meble i podłogi, plecione ręcznie dekoracje, rośliny… wszystko to wymaga zastosowania na stole odpowiednich dodatków. Zastawa stołowa, tematycznie dobrana do takiej aranżacji, będzie równie swoboda i nietuzinkowa jak jej otoczenie.

Zastawa stołowa w wydaniu naturalnym

Począwszy od surowca, z jakiego wykonana jest zastawa stołowa, poprzez nieregularne kształty, skończywszy na zaczerpniętych z natury kolorach – wszystko to składa się na wyjątkowy charakter zastawy stołowej naturalnej. Inspirowane pięknem przyrody talerze, miski czy patery, będę wyróżniały się również nietypowymi wzorami zdobniczymi. Nieregularnie rozmieszczone zdobienia, nie będą przesadnie rzucać się w oczy, lecz subtelnie wyróżnią się na połyskującym lub matowym tle. Chropowate powierzchnie szarych naczyń upodabniają je do kamienia naturalnego. Nierównomierne ranty talerzy, misek lub kubeczków ceramicznych sprawiają wrażenie, że zastawa stołowa dopiero co wyszła spod ręki zdolnego rękodzielnika. Naturalnego szyku dodają kolory takie jak: beż, biel, szary, grafit, brąz, błękit.

Zastawa stołowa naturalna – do jakich aranżacji?

zastawa stołowa duży zestawZastawa stołowa o naturalnym charakterze może pojawić się na stole jadalnianym w stylach takich jak:

  • skandynawski
  • boho
  • skandi boho
  • japandi
  • prowansalski

Tylko dobrze dobrana zastawa stołowa może podkreślić piękno danego stylu w jadalni, harmonijnie połączyć detale z otaczającą je przestrzenią. Drewniany stół, z dopasowaną do niego zastawą, można ozdobić także naturalną dekoracją, która podkreśli klimat miejsca. Dzięki temu spożywany w jadalni aromatyczny posiłek będzie smakował wyjątkowo, a goście poczują niepowtarzalny klimat emanujący naturalnym pięknem. Aby zastawa stołowa dobrze odegrała swoją rolę, warto postarać się o pasującego do niej sztućce, serwetnik, cukiernicę, mlecznik i tacę. Do obiadu przydadzą się: sosjerka lub misa na sałatkę. Ale znajdzie się także coś dla najmłodszych – aby dziecko chętnie zjadło obiadek, warto podać mu posiłek w odpowiednio wesołej oprawie. Taki zestaw powinien kolorystycznie pasować do zastawy dla dorosłych. Piękne zastawy stołowe znaleźć można tutaj: https://www.sfmeble.pl/c/zastawa-stolowa-akcesoria-jadalnia możliwość zamówienia online do domu jest dodatkowym powodem by sprawdzić tę ofertę.

Możesz również cieszyć się: