Stolik kawowy jest meblem, bez którego żaden salon nie jest kompletny, bez względu na to, jaki styl reprezentuje. Ciężko jest wybrać taki model, by wyposażony w taki stolik salon wyglądał harmonijnie. Wysoce uniwersalnym rozwiązaniem będzie jednak stolik szklany, który da się dopasować do wielu aranżacji wnętrza.

Szklany stolik kawowy – dlaczego jest uniwersalny?

Stoliki kawowe wykonane mogą być z rozmaitych materiałów, w tym z drewna, metalu, płyty drewnopochodnej i szkła. Pierwsze trzy rodzaje stolików pasują zazwyczaj do jednego lub dwóch rodzajów wnętrz. Stoliki szklane są jednak o wiele bardziej uniwersalne, gdyż szkło łączone jest zawsze z innymi materiałami. W zależności od tego, z którym z nich połączy się szklany blat, wyposażony w taki rodzaj stolika salon prezentować się będzie wyśmienicie.

Stolik z podstawą wykonaną z drewna będzie więc pasował do wnętrz typu vintage i tych w stylu skandynawskim, a jeżeli będzie ona wykonana z metalu, otrzyma się stolik pasujący do wnętrz w stylu industrialnym lub pasującym do dowolnej epoki historycznej, gdyż metal może być w odpowiedni sposób kuty, gięty, odlewany i zdobiony.

Rozmiar i kształt stolika kawowego

Stolik taki zawsze powinien być niższy od siedzisk, przy których ma się znajdować – https://tutumi.pl/dom/salon/stoliki-i-stoly-do-salonu.html. Powinien być od nich niższy co najmniej 3 cm, lecz nie powinno się przekraczać tu 5 cm.

Zawsze należy pamiętać o tym, by długością był on dopasowany do zestawu wypoczynkowego. Stolik zajmujący miejsce przy długiej kanapie zawsze powinien być podłużny, a jeżeli zestaw wypoczynkowy składa się z kilku foteli rozstawionych dookoła niego, dobrze jest, by był on w regularnym kształcie.

Stoliki takie mogą występować w rozmaitych kształtach, a żeby wtapiały się one w styl salonu, powinny być one do niego dopasowane. Do minimalistycznego stylu skandynawskiego zawsze wybiera się stolik o kształcie prostokąta czy kwadratu, tak samo jak w przypadku innych salonów, w których umeblowaniu dominują kąty proste.

Kierując się powyższymi wskazówkami, wybierze się idealny stolik ze szkła, który będzie dumą właścicieli domu.

Możesz również cieszyć się: