Odpowiednie wyposażenie łazienki musi uwzględniać szereg elementów, które są w niej niezbędny z uwagi na jej przeznaczenie. Do podstawowych należy oczywiście armatura sanitarna. Wybór poszczególnych modeli, czy konkretnego designu powinien być podyktowany nie tylko kwestiami estetycznymi, ale również metrażem. W końcu łazienka łazience nierówna i niejednokrotnie zachodzi potrzeba optymalnego wykorzystania przestrzeni, przy jednoczesnym zapewnieniu wystarczającej ilości miejsca.

Mała łazienka – jak poradzić sobie z tym problemem?

Obok armatury sanitarnej, w łazience powinny znajdować się także meble. Tworzą miejsce do przechowywania przyborów higienicznych, czy czyszczących. Można w nich również przechowywać ręczniki, czy innego typu podręczne rzeczy. Jednak w niewielkiej łazience każdy centymetr jest na wagę złota. Jak poradzić sobie z tym problemem? Rozwiązaniem mogą być umywalki z szafką. Wszystko dlatego, że to rozwiązanie dość praktyczne z dwóch względów.

umywalka z szafką biało drewnianą

Praktyczne zalety szafki pod umywalką

Pierwszą kwestią jest przestrzeń do przechowywania określonych rzeczy. Są to póki, jak również szuflady. Drugim aspektem jest fakt, iż każda umywalka posiada syfon, czyli rurę odprowadzającą zużytą wodę do odpływu kanalizacyjnego. Dlatego zadaniem szafki pod umywalką jest zakamuflowanie tego elementu, który wtedy nie musi posiadać względów estetycznych, a liczy się wyłącznie jego szczelność. W ten sposób można uzyskać estetyczną, funkcjonalną przestrzeń w łazience. Coraz popularniejsze są nawet niewielkich rozmiarów szafki z umywalkami nablatowymi, które dodatkową podnoszą estetykę danego miejsca. Spokojnie jednak można zdecydować się także na umywalkę, która jest wpuszczana do blatu. To również funkcjonalne i eleganckie rozwiązanie. Umywalki z szafką znajdziesz na: https://home100.pl/umywalki-z-szafka.

Możesz również cieszyć się: