Lustro łazienkowe to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia tego pomieszczenia. Przede wszystkim pełni ono funkcję praktyczną, umożliwiając wygodne przeglądanie się podczas pielęgnacji twarzy, lecz wykorzystywane jest także do wizualnego powiększenia łazienki. Nic więc dziwnego, że podczas remontu czy też wyposażenia zupełnie nowej łazienki, tak wiele uwagi poświęca się wybraniu odpowiedniego rodzaju lustra. Jak to najlepiej zrobić?

Jak dobrać rozmiar?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą, o której trzeba pamiętać podczas wybierania lustra do łazienki, jest określenie tego, jak ma ono być duże. Rzecz jasna zawsze im będzie większe, tym lepiej, ponieważ umożliwi to większą przestrzeń do przeglądania się, lecz niestety wiedzieć trzeba, że jest się w tym wypadku ograniczonym wielkością łazienki.
Kiedy jednaka przede wszystkim warto postawić na możliwie największe lustro? Jeśli wybierze się lustro okrągłe do łazienki, jego użytkowanie może być nieco utrudnione z uwagi na mniejszą przestrzeń do przeglądania się. Dlatego też, jeśli kogoś interesuje taki właśnie kształt, wielkość lustra powinna być brana pod uwagę podczas aranżacji całej łazienki.

Czy warto kupować okrągłe lustra?

A skoro już jest się przy kwestii wyboru okrągłego lustra, warto się teraz zastanowić nad tym, czy faktycznie powinno się na taki model zdecydować. Czy nie lepszym, a na pewno mniej kłopotliwym rozwiązaniem będzie lustro prostokątne lub kwadratowe?
Z całą pewnością kupienie takiego klasycznego lustra będzie wygodniejsze, ponieważ nie tylko łatwiej je wybrać, jest tańsze i lepiej dostępne w sklepach. Nie da się jednak nie zauważyć, że okrągłe lustro wnosi do łazienki wiele uroku i choćby z samych względów estetycznych powinno się je poważnie rozważyć.

Gdzie powinno być umieszczone lustro?

Bez względu jednak na to, czy wybierze się lustro okrągłe (takie: https://lazienka-rea.com.pl/product_advanced_searcher/from_category/384.html), czy też prostokątne bardzo ważną sprawą jest to, gdzie konkretnie w łazience zostanie ono zawieszone.
Szukając odpowiedzi na to pytanie, trzeba zdać sobie sprawę, w którym miejscu łazienki będzie się z lustra najczęściej korzystało. Nie da się ukryć, że będzie to okolica umywalki, dlatego też to właśnie nad nią powinno się wieszać lustro.

Możesz również cieszyć się: