Płytki hiszpańskie są piękne, ale trudno nazwać je uniwersalnymi. Są one wykończone w bardzo charakterystyczny sposób, bo najczęściej tworzą mozaiki lub podłogi imitujące naturalny kamień. W jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej? Gdzie będą szczególnie dobrze wyglądały?

Styl retro

Kolorowe mozaiki tworzone przez małe romby lub sześciokąty świetnie uzupełnią pomieszczenia urządzone w stylu retro. Co ważne, z podłogowych płytek hiszpańskich nie musi być położona cała podłoga. Wystarczy tylko kilka pojedynczych kafli otoczonych przez płytki o jednolitym ubarwieniu. Będą one wyrazistym akcentem, który ożywi pomieszczenie i nada mu charakteru. Najbardziej popularnym połączeniem są białe płytki z mozaiką w odcieniach szarości lub morskiej zieleni. Na uwagę zasługuje też czerwień, choć równocześnie wiele osób uważa ją za zbyt zdecydowaną. W stylu retro płytki z Hiszpanii będą ciekawym uzupełnieniem mebli i dekoracji nawiązujących do kolorowych lat 60, 70 i 80. Wystarczy tylko dać się zainspirować marokańskim wzorom z płytek. Dzięki nim łazienka czy kuchnia wcale nie muszą być sztampowe i nudne.

Płytki hiszpańskie to nowoczesne wnętrza

Jeśli przejrzysz katalog jakiejkolwiek firmy sprzedającej płytki lub broszury projektantów wnętrz, to na pewno zauważysz, że wspomniane już kafle z półwyspu iberyjskiego królują w nowoczesnym stylu. Przełamują jego minimalizm, ocieplają wnętrza i sprawiają, że nowoczesność nie jest nudna. Dobrze dobrane płytki sprawiają, że wnętrze jest dużo bardziej spersonalizowane. Bardziej przypomina mieszkanie z charakterem niż bezosobowy pokój w hotelu. Powinni o tym pamiętać szczególnie ci, którzy chcą by ich dom wzbudzał w gościach zachwyt. Kafle z mozaiką przyciągają oko i zachęcają, by śledzić wzory. Zapraszają, żeby określić jaka prawidłowość nimi rządzi. Same w sobie mogą być jedyną dekoracją w pomieszczeniu. Warto też wspomnieć, że ładnie wykończone pomieszczenia nadają całemu budynkowi większą wartość. Zakup płytek jest więc inwestycją, która może się z czasem zwrócić.

Możesz również cieszyć się: