Jak zaprojektować wymarzoną łazienkę? Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego materiału wykończeniowego. Jeśli szukasz ponadczasowego rozwiązania, które sprawdzi się w większości wnętrz, ciekawym rozwiązaniem są płytki imitujące beton. Poznaj ich charakterystykę i główne zalety.

Czym wyróżniają się płytki imitujące beton?

Szarość to symbol prostoty, minimalizmu, a zarazem stylu i elegancji. Płytki imitujące beton (https://home100.pl/plytki-betonopodobne) najlepiej opisać właśnie w ten sposób. Znajdziesz je zarówno z gładkim, jednolitym wykończeniem, jak i z różnorodnymi wzorami i nierównościami, które nadadzą pomieszczeniu unikatowego charakteru.

Surowy styl to świetne rozwiązanie do łazienki, która często utrzymywana jest w bardziej chłodnych kolorach. Płytki imitujące beton sprawdzą się jednak nie tylko tutaj. Projektanci coraz częściej decydują się na takie wykończenie salonu, korytarza, a nawet kuchni. Jak widać, płytki są nie tylko ponadczasowe, ale również uniwersalne.

Oprócz wyglądu płytki imitujące beton charakteryzują się również wysoką wytrzymałością na uszkodzenia. Jesteś osobą, która nie przepada za czasochłonnym, regularnym czyszczeniem łazienki. Płytki te są łatwe w konserwacji, a ewentualne zabrudzenia nie są aż tak widoczne. 

Betonowe wykończenie łazienki – dla kogo?

Łazienka to dla wielu jedno z ważniejszych pomieszczeń w całym domu. To tam każdego poranka szykujesz się do pracy i relaksujesz się po ciężkim dniu. Dlatego jej wykończeniu warto poświęcić nieco więcej uwagi. Płytki imitujące beton świetnie wpasują się we wnętrza utrzymane w stylu:

  • nowoczesnym,
  • industrialnym,
  • minimalistycznym.

Beton dobrze komponuje się z takimi materiałami jak kamień, drewno, metal czy szkło. Jeśli masz umeblowanie w podobnym stylu, płytki imitujące beton to rozwiązanie właśnie dla Ciebie. Takie wykończenie sprawdzi się zarówno w mniejszych, jak i bardziej przestrzennych pomieszczeniach.

Możesz również cieszyć się: