Jednym z materiałów wykończeniowych, których popularność cały czas rośnie, jest mozaika szklana. Okazuje się, że daje ona ogromne możliwości aranżacyjne. Wszystko dlatego, że dostępna jest w wieli kształtach, kolorach i fakturach. Szczególnie dobrze sprawdza się w łazience, pozwalając na stworzenie wnętrza o wyjątkowym charakterze.

Gdzie może być stosowana mozaika szklana?

Łazienka to tylko jedno z tych pomieszczeń, w których mozaika szklana z https://www.ekspercilazienek.pl/mozaiki-szklane może być stosowana bez żadnych obaw. Można po nią sięgnąć, urządzając również:

  • kuchnię;
  • przedpokój;
  • salon.

Jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę wyobraźnia. Warto zaznaczyć, że dostępne są mozaiki mrozoodporne, co oznacza, że można z powodzeniem wykorzystywać je również na zewnątrz. Wiele osób decydujących się na mozaikę we wnętrzu, stawia na jej zastosowanie do obudowy takich elementów, jak:

  • wanny;
  • brodziki;
  • lustra.

Szczególnie dobrze prezentuje się ona w niewielkich przestrzeniach. Wszystko dlatego, że jej cechą charakterystyczną jest to, że się błyszczy. W efekcie odbija światło, optycznie powiększając pomieszczenie. Jest idealna do wnętrz, które mają być urządzone w stylu glamour.

Czy mozaika szklana może być stosowana zawsze?

To jedno z częściej zadawanych pytań. Okazuje się, że nie można wykorzystywać jej do wykończenia podłogi. Jest ona bowiem zbyt delikatna, aby zniosła nieustanny nacisk. Dlatego osoby urządzające swój dom powinny na podłogę wybrać inny materiał wykończeniowy.

Jakie zalety ma mozaika szklana?

Decydując się na mozaikę szklaną, warto pamiętać, że jest to materiał wykończeniowy mający wiele zalet. Przede wszystkim jest ona odporna na działanie wilgoci. To sprawia, że można po nią bez obaw sięgać, urządzając łazienkę. Świetnie znosi również wysokie temperatury, co czyni z niej doskonały materiał wykończeniowy kuchennej ściany.

Możesz również cieszyć się: