Łazienka w domu to miejsce, które poza swoim praktycznym zastosowaniem kojarzy nam się z relaksem. Gorąca kąpiel czy prysznic to idealne ukojenie zarówno dla ciała, jak i duszy po całym dniu na nogach. Dywaniki łazienkowe sprawiają, że wnętrze łazienki staje się bardziej przytulne, a także komfortowe.

Dlaczego warto mieć dywaniki łazienkowe?

Dywany niezależnie od pomieszczenia, tekstury i wzoru pełnią przede wszystkim funkcję estetyczną. Dywaniki łazienkowe poza estetyką dbają również o nasz komfort, a także bezpieczeństwo. Łazienka jest miejscem, w którym dochodzi do większości wypadków w domu. Dzieje się tak ze względu na śliską, często mokrą podłogę. Dywaniki w łazience zapewniają nam większe bezpieczeństwo, niwelując ryzyko poślizgnięcia się na mokrych płytkach podłogowych.

Jak wybrać dywanik łazienkowy?

Dywanik łazienkowy musi się nam podobać, a także pasować do aranżacji łazienki. W przypadku, gdy mamy łazienkę w minimalistycznej stylistyce utrzymaną w jednej kolorystyce i bez wielu dodatków warto zdecydować się na dywanik, który ożywi wnętrze. Dywan w geometryczne wzory, motyw kwiatów, czy kosmosu idealnie dopełni aranżację. Jednakże wiele z nas ma dość kolorowe lub wzorzyste wnętrze oraz dodatki łazienkowe i dywan przykuwający uwagę mógłby zaburzyć charakter wnętrza. Wtedy najlepiej zdecydować się na stonowane, jednokolorowe dywany, które spełnią swoją funkcję i dopasują się urządzonego wnętrza. Dobrymi kolorami sprawdzającymi się w większości łazienek są szary, zielony, beżowy oraz żółty. Poza kolorystyką warto przemyśleć, czy w łazience lepiej będzie pasował okrągły, czy prostokątny dywan. Jest to zależne przede wszystkim od kształtu pomieszczenia i rozmieszczenia armatury sanitarnej. Najlepszym położeniem dywanu jest umiejscowienie go blisko kabiny prysznicowej lub wanny, by wychodząc z kąpieli stawiać stopy na miłym, antypoślizgowym dywanie.

Dywaniki łazienkowe dostępne na stronie https://sklepeureka.pl/dywany/lazienkowe

Możesz również cieszyć się: