Klimatyzatory kanałowe wytwarzają chłodne powietrze ze sprężarki/jednostki skraplającej, która znajduje się na zewnątrz domu, połączonej z wewnętrznym zespołem, umieszczonym w zagłębieniu dachu domu. Kanały przebiegają przez dom i wyprowadzają chłodne powietrze przez serię otworów wentylacyjnych (dyfuzorów) w każdym pomieszczeniu. Obecnie większość klimatyzatorów kanałowych, zwanych jednostkami kanałowymi z odwróconym obiegiem, ogrzewa również dom w miesiącach zimowych.

Czym są strefy w systemie klimatyzacji kanałowej?

Klimatyzacja kanałowa to rodzaj centralnej klimatyzacji, która wykorzystuje kanały do rozprowadzania powietrza w całym systemie. Dzięki zastosowaniu kanałów system jest w stanie dotrzeć do różnych obszarów domu, które nazywane są strefami. W większej nieruchomości można mieć cztery różne strefy – jedną dla głównej części mieszkalnej, jedną dla kuchni, jedną dla głównej sypialni i jedną dla mniejszej sypialni. Co to jest kanałowa klimatyzacja z odwróconym obiegiem? Kanałowe klimatyzatory o odwróconym cyklu są w stanie odwrócić cykl chłodniczy, co pozwala im zarówno chłodzić, jak i ogrzewać nieruchomość. Kiedy cykl chłodniczy jest odwrócony, skraplacz staje się parownikiem, a chłodne powietrze jest wciągane do systemu i zamieniane na ciepło. Większość nowoczesnych klimatyzatorów kanałowych znajdziesz na skarsan.pl

klimatyzatory kanałowe

Klimatyzacja kanałowa – praktyczna cicha praca

Cichą pracę klimatyzacji kanałowej uzyskuje się dzięki temu, że części robocze systemu znajdują się albo na zewnątrz budynku, albo w przestrzeni pod sufitem, co sprawia, że z pomieszczenia wydobywa się tylko szept hałasu. Powietrze jest delikatnie rozprowadzane po domu za pomocą systemu kanałów umieszczonych w suficie z wylotami lub otworami wentylacyjnymi umieszczonymi strategicznie w całym domu. Systemy kontroli stref, umieszczone na jednostce wewnętrznej, kontrolują, gdzie trafia klimatyzacja, umożliwiając wyłączenie obszarów nieużywanych w celu zmniejszenia strat energii. Zapewnia to również elastyczność w różnicowaniu temperatury w różnych obszarach domu, zapewniając wszystkim komfortowe ciepło lub chłód.

Możesz również cieszyć się: