W dobie ogromnych inwestycji deweloperskich nie trudno jest o kupienie mieszkania. Ogromna ilość ofert, a także dobry dostęp do kredytów powoduje, że często zdarza się, że kupuje się nawet nie jedno, a dwa mieszkania. Problem jednak w tym, że jeśli buduje się tak dużo, to nowe mieszkania we Wrocławiu, Krakowie czy też innych miastach, często nie spełniają wielu ważnych cech. Powstaje zatem pytanie, jak kupować dobre mieszkania z rynku pierwotnego, aby zrobić to dobrze?

Kwestia mieszkania

Nawet osoba zupełnie niezaznajomiona z tematem kupowania mieszkania wie, że najważniejszym czynnikiem, który powinno się brać pod uwagę podczas realizowania takiej inwestycji, jest metraż, czyli wielkość mieszkania. Jest to ważny parametr, lecz nie można zapominać o innych, często o wiele ważniejszych, czyli np. o rozkładzie pomieszczeń w mieszkaniu. Co komu np. po ogromnej kuchni i długim przedpokoju, jeśli posiada się tylko jeden lub dwa małe pokoje. Rozkład mieszkania musi być logiczny, funkcjonalny i przede wszystkim dopasowany do osoby, która będzie w nim żyła.

Okolica mieszkania, czyli jak ważną jest lokalizacja

Nie mniej ważną sprawą jest to, w jakiej dokładnie lokalizacji dane mieszkanie się mieści. Miasta nie są z gumy i siłą rzeczy nowe mieszkania budowane we Wrocławiu czy też innych miastach muszą zaczynać powstawać na obrzeżach, czy też w dzielnicach, które do tej pory nie cieszyły się zbyt dużą popularnością np. z powodu wysokiej przestępczości. Warto, więc jeśli nie jest się mieszkańcem danego miasta, zasięgnąć informacji na temat dzielnicy, w której dane mieszkanie powstaje. Może się bowiem okazać, że atrakcyjna cena wynika np. z bliskiej odległości do trasy szybkiego ruchu.

Możesz również cieszyć się: