Ciepłe miesiące w roku potrafią zafundować naprawdę gorące dni, co przełoży się na trudności w przebywaniu w nieklimatyzowanych pomieszczeniach. Producenci oraz handlowcy mają dla tego problemu rozwiązanie, oferując przynajmniej kilka typów klimatyzatorów. Wybór odpowiedniego urządzenia powinien być jednak przemyślany, a z uwagi na fakt, że poszczególne rodzaje sprawdzają się najlepiej w różnych pomieszczeniach. Do jakich typów pomieszczeń nadają się klimatyzatory przypodłogowe?

Klimatyzatory przypodłogowe – jaki to typ klimatyzatorów?

Klimatyzatory przypodłogowe zaliczane są do typu split, czyli aparatów chłodniczych składających się z dwóch odrębnych części – jednostek zewnętrznej oraz wewnętrznej. Są one połączone przewodami chłodniczymi oraz elektrycznymi, a całość przeznaczona jest do klimatyzowania jednego pomieszczenia. Jednostki najnowocześniejsze mogą być ponadto wyposażone w funkcję ogrzewania, a także oczyszczania i nawilżania powietrza. Niewątpliwymi zaletami tego typu urządzeń jest niski pobór prądu, cicha praca oraz niewielka ingerencja w aranżację pomieszczenia. Ponadto łatwość obsługi oraz możliwość sterowania na odległość. Natomiast nie zaleca się montowania takich klimatyzatorów w pomieszczeniach większych, a przede wszystkim wysokich.

klimatyzator

Gdzie najlepiej sprawdzają się klimatyzatory przypodłogowe?

Klimatyzatorów przypodłogowych (tu) używa się przede wszystkim do schładzania niewielkich pomieszczeń o niskich sufitach. Może to być sypialnia lub kuchnia w prywatnym domu, pomieszczenie biurowe lub usługowe, a przy urządzeniu o większej mocy nawet niewielka restauracja. Niski pobór energii sprzyja oszczędności, a niewielkie rozmiary pozwalają na ulokowanie jednostki wewnętrznej w miejscach bezkolizyjnych dla użytkowników pomieszczeń.

Możesz również cieszyć się: