Nie tak łatwo podejść do wykończenia wnętrz, jeżeli weźmie się pod uwagę wybór materiałów. Dużą popularnością cieszą się ostatnio tapety. Wielki powrót elementu, który był modny w latach 90tych, cieszy się coraz większą atencją. Jednak to nie tapeta, ale płytki cieszą się największą popularnością. Cechuje je m.in. łatwość w czyszczeniu, dzięki czemu ewentualne zabrudzenia będzie można usunąć w szybki sposób.

Płytki 30×60 – nietypowy format

Najczęściej kupuje się płytki, których format wynosi 60x60cm. Jednak w sklepie otrzymać można także płytki 30×60. Trzeba przyznać, że jest to nietypowy format. Co jednak nie oznacza tego, że nie będzie można ich wykorzystać. Może ich popularność nie jest tak duża, ale można być pewnym tego, że świetnie będą one prezentować się na ścianie. Te długie i wąskie płytki są najczęściej zestawiane z tymi, które mają kształt kwadratu. Są one w stanie wnieść pewne urozmaicenie, jeżeli chodzi o aranżację wnętrz, dlatego należy śmiało je wykorzystać. Tak, aby uzyskać ciekawy efekt wizualny.

Jak należy zestawiać płytki?

Pod uwagę należy brać nie tylko format dostępnych płytek, ale także ich wygląd. W szczególności, jeżeli pochodzą one z innych serii. Tak, aby udało uzyskać się piękny efekt. Nie można bowiem zapomnieć o tym, że płytek nie da się tak łatwo usunąć ze ściany, jak tapety. Wymaga to wykonania skomplikowanych zabiegów remontowych, których na pewno każdy chciałby uniknąć.

Płytki można zestawiać ze sobą na zasadzie kontrastu, np. czarne z białym, co pomoże też w osiągnięciu uzyskania efektu szachownicy. Można także znaleźć na nich np. element wspólny, czyli wzór. Mogą to być małe oktagony, kropki lub coś innego. Biorąc pod uwagę aktualnie dostępny asortyment, na pewno uda znaleźć się coś ciekawe do domowych wnętrz.

Możesz również cieszyć się: