Wybór dywanu do salonu to nie lada wyzwanie – trzeba go dopasować do koloru wnętrza, ale też jego rozmiaru i stylu, w którym jest urządzany. Bogata oferta materiałów, z których zrobione są dywany do salonu tylko utrudnia wybór. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie?

Od czego zacząć?

Jeżeli planujesz wymienić dywan w salonie albo kupić pierwszy dywan w swoim życiu to warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Pierwszym i w zasadzie najważniejszym krokiem jest wybór rozmiaru. Zmierz powierzchnię salonu, którą miałby zająć dywan. Oczywiście będą to wymiary orientacyjne, ale dzięki temu unikniesz kupna zbyt dużego lub zbyt małego dywanu.

Kolejnym istotnym krokiem jest wybór materiału, z którego zrobiony jest dywan. Na rynku dość popularne są dywany z włókien naturalnych – wełniane, bawełniane lub jedwabne.

Te materiały jednak są znacznie droższe, ale charakteryzują się wysoką jakością i trwałością. Dla alergików lepszą opcją są jednak dywany z włókien sztucznych – polipropylenu, wiskozy czy poliestru. Ich zaletą jest też niska cena.

Kolor dywanu pasujący do wnętrza

Kiedy mamy za sobą wybór rozmiaru i materiału, warto zastanowić się nad kolorem i kształtem. Najpopularniejsze kształty dywanów do salonu to prostokąt i kwadrat, ale też okrąg. Wystarczy wybrać ten, który bardziej Ci odpowiada i jaką funkcję ma pełnić. Prostokątne sprawdzą się jako baza pod fotel i stolik, a okrągłe jako ozdoba.

Kolor dywanu to zdecydowanie najtrudniejsza decyzja – jednokolorowy czy wielokolorowy? Jasny czy ciemny? Najważniejsze, żeby kolorystyka pasowała do ścian i mebli. Ważny również jest rozmiar salonu – jasne dywany powiększą optycznie pomieszczenie, a ciemne pomniejszą. Warto wziąć pod uwagę, że jasne dywany znacznie łatwiej się brudzą, więc nie są polecane dla osób, które mają małe dzieci lub psy i koty. 

Dywan w salonie dostępne na stronie https://sklepeureka.pl/dywany/do-salonu

Możesz również cieszyć się: